Czy Wzgórze Wawelskie jest miejscem magicznym?

Opublikowano: 27.12.2019 | Kategorie: Paranauka, Publicystyka

Liczba wyświetleń: 1715

Wielu turystów zadaje sobie pytanie o to czy Wzgórze Wawelskie jest miejscem magicznym, wyjątkowym z punktu widzenia nadprzyrodzonego? Zdaniem ezoteryków i wyznawców niektórych wschodnich kultów, odpowiedz brzmi: tak. To na Wawelu ma znajdować się miejsce mocy, starożytny kamień, posiadający właściwości czakramu. Filozofia indyjska wyjaśnia, że czakramy są rodzajem promieniowania ziemskiego. Wawelski czakram ma znajdować się w podziemiach pochodzącego z XI wieku kościoła Świętego Gereona.

Kwestie związane z magiczną mocą drzemiącą pod Wzgórzem Wawelskim nie należy postrzegać jako ezoterykę, ponieważ w taki o to sposób wkraczamy na tereny szeroko pojętego okultyzmu. To, co kryje się pod Wzgórzem Wawelskim należy postrzegać w sposób czysto naukowy. Badacze podkreślają, że wystarczą odpowiednio duże złoża kamieni szlachetnych i minerałów by dane miejsce w realny sposób oddziaływało na otoczenie oraz człowieka.

Ważnym jest zaznaczenie, że oddziaływanie to ma pozytywny wpływ na istoty żywe. Badacze dodają również, że w przypadku kamieni szlachetnych i minerałów, pozostało jeszcze wiele do odkrycia i ustalenia. Dlatego też Wzgórze Wawelskie to miejsce, w którym fizyka i chemia oddziałują w taki sposób, że współczesna nauka nadal jeszcze nie potrafi w pełni wyjaśnić zaistniałego fenomenu. Podobnych punktów na naszej planecie jest więcej.

W samej południowej Polsce możemy wymienić dwa, tego typu, mało znane miejsca, jest to punkt pod Kaplicą Świętej Anny na Mogilnie oraz w okolicy przydrożnej Kapliczki w Librantowej, niedaleko tamtejszej szkoły. Jednak raz jeszcze podkreślamy by zbyt pochopnie nie ulegać złudzeniu religii wschodu, mówiącej o ezoterycznych punktach, ponieważ najprawdopodobniej mamy do czynienia ze zjawiskiem czysto fizycznym a nie spirytystycznym.

W tym przypadku jak i ogólnie rzecz ujmując w przypadku kamieni szlachetnych i minerałów bardzo łatwo jest przekroczyć granicę oddzielającą naukę i naturę od magii i okultyzmu. Wawelski kamień mocy nadal ma posiadać moce realnie oddziałujące na człowieka. Płynąć ma z niego energia budująca harmonię w umyśle, wzrost wiedzy a także ma zwiększać poprawność myślenia i rozumowania. Powstaje również pytanie o poziom efektu placebo, który z pewnością dotyka część turystów odwiedzających Wzgórze Wawelskie.

Drodzy Czytelnicy abstrahując od nauki a przechodząc do legendy należy zadać pytanie: skąd wziął się cudowny kamień na Wawelu? Według zwolenników legendy, miał go umieścić tam wielki starożytny mag Apoloniusz, filozof pitagorejski, żyjący w I wieku po Chrystusie, który uważał się za pośrednika między ludzkością a bogami. Podróżujący po całym starożytnym świecie Apoloniusz odwiedził Indie, a być może i obszary obecnej południowej Polski.

Według hinduistycznych myślicieli, na naszym globie ma znajdować się siedem takich swoistych centrów energii. Poza Krakowem takimi centrami są jeszcze: Delhi, Mekka, Delfy, Jerozolima, Rzym oraz Welehrad. Interesującym jest również i to, że w Biblii siódemka jest symbolem doskonałości i pełni, powstaje, zatem pytanie czy siedem swoistych centrów energii planety to zbieg okoliczności czy też większą zależność.

Źródło: Globalne-Archiwum.pl


Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

1 wypowiedź

  1. Foxi 27.12.2019 16:28

    Ciekawe że wszystkie są w okolicach równika? I dlaczego nie ma czakramów ameryki i oceanii? Zagadka wyższego poziomu.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.