Armia Izraela znów może zaatakować Strefę Gazy

Opublikowano: 22.10.2018 | Kategorie: Polityka, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 14

Izrael zwiększył swoją obecność wojskową wokół Strefy Gazy, a władze zaczęły otwarcie grozić interwencją zbrojną. Sytuacja jest bardzo napięta, a decyzja o ataku może zapaść praktycznie w każdej chwili.

W piątek, Izrael rozmieścił wokół Strefy Gazy około 60 czołgów i pojazdów opancerzonych. Po raz ostatni, podobną aktywność IDF odnotowano w 2014 roku, gdy wybuchła wojna między Izraelem a islamskim ruchem zbrojnym Hamas, który operuje w Strefie Gazy

Rozmieszczenie sił wokół palestyńskiej enklawy to odpowiedź na wcześniejszy atak rakietowy. Ruch Hamas odpalił pocisk, który zniszczył budynek w południowym Izraelu. Premier Benjamin Netanjahu dał do zrozumienia, że jeśli islamiści będą odpalać kolejne rakiety to Izrael nie będzie ograniczał się jedynie do nalotów i może rozpocząć inwazję lądową.

Co prawda, w piątek i sobotę było bardzo spokojnie. Wczoraj Izrael ponownie otworzył przejście graniczne ze Strefą Gazy w Erezie, ale sytuacja w każdej cywili może ulec pogorszeniu.

Izrael już w lipcu zagroził kolejną wojną w Strefie Gazy, gdy Palestyńczycy brali udział w masowych protestach tuż przy granicy, próbowali przedzierać się przez ogrodzenie i wypuszczali płonące balony i latawce, które powodowały rozległe pożary pól uprawnych w południowym Izraelu. Żołnierze IDF zastrzelili kilkudziesięciu Palestyńczyków i zranili kilka tysięcy kolejnych. Również w lipcu, Izrael przeprowadził manewry wojskowe, na których symulowano inwazję lądową na Strefę Gazy. Wiele wskazuje na to, że kolejna wojna w tej części świata może wybuchnąć w każdej chwili.

Autorstwo: John Moll
Na podstawie: TimesOfIsrael.com, MiddleEastEye.net
Źródło: ZmianyNaZiemi.pl

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Zostań pierwszą osobą, która oceni ten wpis!
Loading...

TAGI: , ,

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
Powiadom o

Potrzebujemy Twojej pomocy!

 
Wyczerpują się środki na działalność Naszego Portalu. W tym miesiącu pomoc finansowa zmalała i istnieje zagrożenie zbiórki na działalność w sierpniu. Dlatego prosimy wszystkich dobrych i szczodrych ludzi, dla których los Naszego Portalu nie jest obojętny, ponieważ go cenią za kulturę słowa oraz wzbogacenie ich wiedzy i życia, o pomoc w szczęśliwym ukończeniu zbiórki na działalność nadchodzącym miesiącu. Aby zapewnić Naszemu Portalowi stabilność w przyszłości, zachęcamy również do dołączania do elitarnej, stałej grupy wspierających. Zostań naszym sponsorem! Nie pozwól aby portal „Wolne Media” zawiesił działalność! Ważny jest każdy grosik! Czy nam pomożesz?

Nasze konto bankowe TUTAJ – Konto PayPala TUTAJ