Czy Wielki Reset wprowadzi nową wersję komunizmu światowego?

Opublikowano: 23.09.2020 | Kategorie: Gospodarka, Polityka, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 209

„Wielki reset” czyli „zdefiniowanie kapitalizmu na nowo” – postuluje szef Światowego Forum Ekonomicznego (WEF) w Davos, Klaus Schwab. W swoich ostatnich publikacjach ogłosił on koniec neoliberalizmu i kapitalizmu jaki znamy. Jego zdaniem w czasie „po pandemii potrzeba będzie więcej regulacji i więcej państwa w gospodarce”. Czy to oznacza, że powraca komunizm?

Profesor Klaus Schwab właśnie wydał wraz z Thierrym Malleretem książkę zatytułowaną „Wielki Reset”. Wcześniej na oficjalnej stronie internetowej WEF publikował takie artykuły jak np. „Czy kapitalizm potrzebuje jakiegoś marksizmu, aby przetrwać czwartą rewolucję przemysłową?”. Szef Światowego Forum Ekonomicznego w Davos postuluje potrzebę stworzenia „nowej definicji kapitalizmu”.

Jego zdaniem kryzys związany z epidemią koronawirusa to okazja do tytułowego Wielkiego Resetu. Jego zdaniem nie ma już powrotu do świata sprzed pandemii i potrzebne będzie przeorganizowanie wszystkiego. Przewiduje więcej regulacji i wpływu silnego państwa na gospodarkę. Można zatem powiedzieć, że postuluje powrót do komunizmu. Który zapewnie będzie nazywany inaczej i wprowadzany pod pretekstem walki z Covid-19.

Niepokojący ruch na rzecz dziwnej reformy kapitalizmu zyskuje niestety na popularności. Nie są to jednak zideologizowani zawodowi protestujący rewolucjoniści czy zwariowani profesorowie socjologii. Organizacja popierająca Wielki Reset to Światowe Forum Ekonomiczne i jego charyzmatyczny niemiecki przywódca Klaus Schwab, który wprost wzywa do ponownego stosowania zasad marksistowskich, twierdząc, że kapitalizm empirycznie zawiódł. Czy to należy traktować jako zapowiedź nadchodzących zmian?

Według Schwaba żadna branża ani firma nie będzie w stanie uniknąć wpływu nadchodzących zmian. Albo dostosują się do programu Wielkiego Resetu, albo nie przetrwają, a „miliony firm mogą zniknąć”, podczas gdy tylko „kilka korporacji, będzie wystarczająco silnych, aby wytrzymać zakłócenia”. W założeniu mniejsze i niezależne firmy staną w obliczu ruiny, otwierając drzwi do nowej ery fuzji i przejęć, które jeszcze bardziej ograniczą wybór konsumentów i konkurencję. Czy nie brzmi to dziwnie znajomo?

Ze skutkami COVID-19 będziemy walczyli przez lata i wiele rzeczy zmieni się na zawsze, bo koronawirus wywołał zakłócenia gospodarcze o monumentalnych rozmiarach. Klaus Schwab stwierdza, że jego zdaniem istnieje obecnie pilna potrzeba, aby globalni interesariusze współpracowali przy jednoczesnym zarządzaniu bezpośrednimi konsekwencjami kryzysu COVID-19, tak aby poprawić sytuację na świecie. Jego zdaniem Wielki Reset ma szereg wymiarów umożliwiających zbudowanie nowej umowy społecznej, która będzie szanować godność każdego człowieka.

Źródło: ZmianyNaZiemi.pl

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Liczba głosów: 5, średnia ocena: 3,40 (max 5)
Loading...

TAGI: ,

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

4
Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy
Powiadom o
Piron
Użytkownik
Piron

Pan Szwab (samo nazwisko kojarzy mi się z lll rzeszą) to następna kukiełka wielkich tego świata, która niczym katarynka powtarza dawno przebrzmiałe slogany.
Sam fakt że takiego pajaca desygnowano na szefa WEF, negatywnie świadczy o jego mocodawcach.

Cosmo
Użytkownik

Co nie zmienia faktu, że to nie jego chore wymysły a jedynie przedstawienie zamierzeń jego mocodawców, czyli szarych eminencji pociągających za sznurki. Można by powiedzieć, że przedstawił nie marzenia ale dawno już podjęte decyzje od których nie ma odwrotu. Każde państwo, które będzie się chciało przeciwstawić głównym graczom, zostanie w coraz większym stopniu izolowane od “cywilizowanego i postępowego” świata tak długo, aż nędza jego obywateli spowoduje dobrowolne dołączenie do światowego ładu na dyktowanych warunkach.

Piron
Użytkownik
Piron

Na szczęście są to tylko zamiary zdegenerowanych umysłów, których realizacja zależy od “mozaiki zdarzeń w tej układance”.

beth
Użytkownik
beth

co do poruszanego tematu warto przekazywać innym to co jest prawdziwym zamysłem tzw.u/w;

list otwarty do wszystkich;zrozumieć albo zginąć;

https://www.youtube.com/watch?v=MFW-2xJlV7k&feature=youtu.be

https://www.youtube.com/watch?v=alVUUFwzUq4

poniżej wojna psychologiczna;

https://www.youtube.com/embed/6yau3TlEhcA?autoplay=1