Czy w USA wybuchnie wojna domowa?

Opublikowano: 20.04.2021 | Kategorie: Polityka, Publicystyka, Społeczeństwo

Liczba wyświetleń: 1515

Media bardzo podkręcają napięcia międzyrasowe w Stanach Zjednocoznych.

Ponieważ przebywam właśnie w Niemczech, z konieczności oglądam BBC, jako telewizyjne źródło wiadomości o świecie. Jak bardzo szanowana przeze mnie kiedyś instytucja, zeszła na psy propagandy, trudno to opisać, choć może, to moja zdolność do identyfikowania trików oddziaływania na ludzi wzrosła. W każdym razie, od kilku tygodni obserwuje rzecz niebywałą. W porze całkiem sporej oglądalności, czyli tak pomiędzy 6 a 7 wieczorem, regularnie, na żywo relacjonują sprawę sądową przeciwko Derek Chauvin – zabójcy George Floyda.

Przypomnę tylko, że George Floyd zmarł podczas próby zatrzymania go przez policjanta Dereka Chauvina. W czasie rozprawy stwierdzono, że przez prawie 10 minut, policjant trzymał swoje kolano na szyi ofiary. Jak to zwykle w USA, reakcja policji, była nieproporcjonalnie agresywna do okoliczności zatrzymania. W ostatnich dniach procesu, obrona dąży do uznania okoliczności śmierci, w wyniku złego stanu zdrowia ofiary. Tyle wprowadzenia.

Przyznaję, że jestem niezmiernie zdziwiony faktem , że główna angielska stacja informacyjna, regularnie transmituje długaśne relacje na żywo z takiego procesu. Mogę sobie tylko wyobrazić, co dzieje się w Stanach. Jakby tego było mało, w ubiegłym tygodniu miały miejsce 3 wydarzenia, blisko związane z tematem procesu – policjant przez przypadek zabił murzyna w czasie zatrzymania w związku z wykroczeniem drogowym, oskarżono policjantkę o zabójstwo, a jakże – murzyna, poprzez strzał taserem (sprawa sprzed roku), oraz ujawniono nagranie z policyjnej kamery umieszczonej na hełmie policjanta, który 2 tygodnie temu zabił nastolatka (zgadnijcie jaki był kolor jego skóry), stosującego się do zaleceń „stróżów prawa”. Już teraz w wielu miastach Ameryki, mają miejsce umiarkowane demonstracje czarnych. W najbliższy poniedziałek rozpocznie się posiedzenie rady przysięgłych, tak więc wyrok może zapaść w przyszłym tygodniu. Nietrudno sobie wyobrazić, reakcję czarnych mieszkańców Ameryki, na wyrok uniewinniający Dereka Chauvina. Z drugiej strony od miesięcy, jak nie od lat, w USA ma miejsce bezprecedensowe dyskredytowanie białych obywateli tego kraju, na rzecz czarnej mniejszości. Zresztą nie tylko w Stanach. Długo nie mogłem uwierzyć, że piłkarze grający w Anglii i Premier League, klękają na jedno kolano przed każdym meczem, na znak solidarności z ruchem “Black Lives Matter”. W sumie i tak dobrze, że nie na dwa kolana. W każdym razie, postawa klęczącą w naszej kulturze, oznacza prośbę o wybaczenie. Wychodzi na to, że biali, muszą prosić czarnych o wybaczenie, za minione wieki wyrządzonych krzywd. Pomijam w tym momencie ogrom cierpienia, jakie biali ludzie, wyrządzili murzynom, i ile na tym skorzystali. W sumie, na podbojach kolonialnych, opiera się obecne bogactwo Zachodniej Europy. Nie o tym jednak chcę pisać. Pragnę skupić uwagę na tym, co dzieje się obecnie w głowie czarnego mieszkańca USA. Otóż z jednej strony otrzymuje sygnały, że biali powinni wynagrodzić minione krzywdy i widzi, że media popierają jego roszczeniową postawę. Z drugiej strony, jego umysł bombardują informacje o tym, że policjanci regularnie przekraczają swoje uprawnienia, co znowu, jak za dawnych lat, oznacza to przemoc wobec czarnych i jej tragiczne rezultaty.

Nie wiem, czy w rządzie USA zasiadają idioci, ale takie skomasowanie bodźców skłaniających do rozruchów, musi skończyć się agresją skierowaną przeciwko białym na masową skalę. Jeszcze nie ostygły emocje, związane z przekazaniem władzy przez Trumpa. Black Lives Matter, to ruch blisko związany z partią demokratyczną. Jeżeli teraz Murzyni zaatakują Białych, to mamy wystarczająco wzajemnych animozji, aby doszło do walk ulicznych, z użyciem broni palnej. Dlaczego dochodzi, do tak mocnego skupienia bodźców działających w jednym konkretnym kierunku. Tu mam na myśli skomasowanie zdarzeń wzbudzających gniew czarnych. Czy elity rządzące krajem tego nie dostrzegają?

A może taki jest właśnie plan?

Autorstwo: Kruk63
Źródło: NEon24.pl


TAGI:

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.