Czy usunięcie Trumpa wywoła powstanie zbrojne?

Opublikowano: 12.01.2021 | Kategorie: Polityka, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 1680

To ważne pytanie wobec podejmowanych prób impeachmentu obecnego prezydenta lub zmuszenia go do złożenia rezygnacji.

Dziennikarz telewizji ABC Aaron Katersky opublikował na „Twitterze” wpis, w którym informuje, że z posiadanych przez niego informacji wynika, iż możliwy jest atak uzbrojonych bojówek zwolenników Trumpa w przypadku jego rezygnacji lub pozbawienia stanowiska. Źródłem tych informacji ma być FBI, które powyższe informacje opublikowało w specjalnym raporcie, którego fragment cytuje Katersky. „Oni [uzbrojona grupa] uprzedzili, że jeżeli Kongres spróbuje odsunąć od władzy prezydenta USA za pomocą 25 poprawki do Konstytucji USA, to wybuchnie potężne powstanie” – pisze dziennikarz na „Twitterze”.

25 poprawka, przyjęta w lutym 1967 roku precyzuje warunki, w których wiceprezydent USA przejmuje władze w przypadku, gdy urzędujący prezydent zostaje usunięty z urzędu przed upływem kadencji.

Grupa kongresmenów z Partii Demokratycznej wniosła pod obrady Kongresu projekt rezolucji, by usunąć Trumpa z urzędu właśnie na podstawie 25 poprawki. Głównym argumentem wykorzystanym w tej rezolucji jest ten, że Trump nie może dalej pełnić prezydenckich obowiązków po tym, kiedy poparł zamieszki przed i w środku budynku Kapitolu 6 stycznia. Poza tym projektem, jest jeszcze jeden, również wniesiony przez demokratycznych kongresmenów – impeachment Trumpa za namawianie do buntu i zamieszek.

Niezależnie od wiarygodności informacji FBI, na które powołuje się dziennikarz ABC, czy też liczebności i poziomu determinacji owej zbrojnej grupy, o której mowa w cytowanym dokumencie pewne jest, że głęboki podział amerykańskiego społeczeństwa stał się faktem. Administracja Bidena będzie musiała zmierzyć się z tym wyzwaniem.

Autorstwo: Maciej Wiśniowski
Źródło: Strajk.eu


TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.