Czy Rosja planuje ewakuację dyplomatów z Ukrainy?

Opublikowano: 19.01.2022 | Kategorie: Polityka, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 860

Pod adresem rosyjskich dyplomatów pracujących na Ukrainie napływają osobiste groźby – powiedziała rzeczniczka MSZ Rosji Maria Zacharowa. Wcześniej „New York Times”, powołując się na wysokiego rangą urzędnika SBU, napisał, że podjęto decyzję o ewakuacji dyplomatów z dwóch rosyjskich konsulatów na Ukrainie.

Komentując materiał amerykańskiej gazety, Zacharowa podkreśliła, że pomimo ataków radykałów i prowokacji sił bezpieczeństwa zagraniczne instytucje pracują w normalnym trybie. „Pogróżki pod adresem naszych pracowników na Ukrainie są również kierowane osobiście: wobec dyplomatów, personelu administracyjnego i technicznego, członków rodziny. Wszystko to jest regularnie zgłaszane stronie ukraińskiej w formie not protestacyjnych” – napisała dyplomatka na swoim kanale na „Telegramie”.

Rzeczniczka MSZ zarzuciła również amerykańskiej publikacji, że nie skontaktowała się z ministerstwem w celu uzyskania komentarza, bo wtedy straciliby okazję do „ekscytowania się rosyjską agresją”.

Kreml z kolei nie skomentował doniesień o tym, jakoby Rosja miała ewakuować dyplomatów z Ukrainy. Rzecznik prasowy prezydenta Rosji Dmitrij Pieskow zaznaczył na wtorkowym briefingu, że rosyjskie MSZ wypowiadało się już na ten temat i nie ma nic do dodania.

Ostatnio władze Kijowa i Zachód nieustannie oskarżają Rosję o rzekome przygotowywanie inwazji na Ukrainę. Kreml wielokrotnie powtarzał, że nie ma agresywnych planów i nikomu nie zagraża, a przemieszczanie się wojsk na terytorium Rosji nie powinno nikogo niepokoić.

Na podstawie: NYTimes.com, T.me
Źródło: pl.SputnikNews.com


TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.