Czy religia przetrwa w Europie?

Opublikowano: 15.11.2023 | Kategorie: Audycje, podcasty i vlogi

Liczba wyświetleń: 769

Pomyślelibyście, że poziom religijności społeczeństw może przewidywać superkomputer? A takie rzeczy dzieją się na Uniwersytecie w Białymstoku. Po kolei. Teorie sekularyzacji zakładają, że proces ten dzieje się w pewnym tempie, przy istnieniu konkretnych warunków. Badacze uważają, że wpływ na religijność ma niepokój, niepewność – te mają wzmacniać zachowania i przekonania religijne. „I teraz, jest założenie, że szereg nowoczesnych społeczeństw stało się wystarczająco bezpieczne w sposób trwały, więc praktyki religijne nie są przekazywane z pokolenia na pokolenie” – mówi w Radiu Naukowym prof. Konrad Talmont-Kamiński z Uniwersytetu w Białymstoku, kierownik Zakładu Socjologii Poznawczej.

Źródło: YouTube.com


TAGI:

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

3 komentarze

 1. Denisrozrabiaka 16.11.2023 01:05

  Wbrew pozorom każdy człowiek jest religijny a teraz na topie jest wiara w matkę ziemię, jest wiara w przeróżne reorie i wiara w to , że jest tak beznadziejnie, że niektórzy popełniają samobójstwa, można wierzyć Słowu Bożemu zapisanemu w Biblii, także jest w czym wybierać.

 2. Katana 16.11.2023 15:09

  Zmieniają się wierzenia co nie pozostaje bez wpływu na wiarę i jej głębię.
  Ogólnie rzecz biorąc. Na szczęście są jednostki, niepodlegające powszechnie przyjętym schematom. To na takich opiera się świat i dzięki takim jeszcze jako tako dycha.

 3. Katana 16.11.2023 15:12

  „I teraz, jest założenie, że szereg nowoczesnych społeczeństw stało się wystarczająco bezpieczne w sposób trwały, więc praktyki religijne nie są przekazywane z pokolenia na pokolenie”.
  Stawiam przeciwne założenie… do tego: “szereg nowoczesnych społeczeństw stało się wystarczająco bezpieczne w sposób trwały”.
  Żyją pozorami, ogłupieni do cna.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.