Czy przez ujemne ceny ropy potanieje benzyna?

Opublikowano: 21.04.2020 | Kategorie: Gospodarka, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 426

Wczorajszy krach na rynkach ropy naftowej doprowadzi do rekordowo niskich cen. Po raz pierwszy w historii cena za baryłkę ropy naftowej osiągnęła wartość ujemną.

Wczoraj na giełdach w Nowym Jorku i w Londynie cena ropy naftowej w kontraktach terminowych na maj osiągnęła historycznie niski poziom, spadając poniżej zera. Czy talkie załamanie na rynku przełoży się na spadek ceny paliw na stacjach benzynowych?

W rozmowie z TVP Info dr Jakub Bogucki, analityk rynku paliw tłumaczy, że sytuacja ma charakter przejściowy i dotyczy głównie amerykańskiego rynku, gdzie magazyny z paliwem są przepełnione. „To zdarza się pierwszy raz, ale wyjaśnienie jest zaskakująco proste. Na rynku amerykańskim ma miejsce specyficzna sytuacja. Kończy się kontrakt na majowe dostawy ropy. Ci, którzy mają kontrakty i w maju będą musieli ropę odebrać, decydują się wyprzedawać te kontrakty, bo fizycznie nie mają gdzie składować surowca” – wyjaśnia ekspert.

Taka sytuacja raczej nie będzie według eksperta miała wpływu na rynek paliw w Europie, gdzie sytuacja wygląda inaczej. Jak podkreśla, ceny paliw na rynku europejskim są o wiele bardziej stabilne, dla Europy kluczowym notowaniem jest cena ropy brent z Morza Północnego (wczorajsze spadki dotyczyły ropy WTI). Surowiec w Europie jest łatwiejszy w transporcie i magazynowaniu i jak zaznacza ekspert, spadki cen na ropę brent dotyczą także rynku europejskiego, ale są one o wiele mniejsze. „A przypomnijmy, że rekordowa cena w Stanach Zjednoczonych też dotyczy kontraktu majowego, który trzeba będzie odebrać w najbliższym czasie, a nie na przykład cen na kolejne miesiące” – podkreśla Jakub Bogucki.

Źródło: pl.SputnikNews.com


TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

1 wypowiedź

  1. Foxi 22.04.2020 10:33

    Anglosasi to wredne bydło. Patrząc na historię całej cywilizacji to tylko oni WASPowcy narzucają innym narodom swoje bydlęce obyczaje. Widzieliście żyda który narzuca komuś swoje wierzenia? Widzieliście hindusa, który nawraca na swoje doktryny filozoficzne? Widzieliście chińczyka który narzuca komuś swoje zasady życiowe? (Poczytajcie sobie kto i jak stworzył arabski fanatyzm religijny.)
    Wygląda że tylko to zbrodnicze purytańskie bydło tak robi. Czy ktoś zdaje sobie sprawę jak to było u nas? Hanzeatycki zbrodnie dookoła morza Bałtyckiego i wynajmowanie zbirów którzy wyniszczali lokal-sów. U nas był Grunwald, potem “potop szwedzki” ale przykładem możne też być założenie “Moskwy” sterowanej przez to złe bydło. Rusowie się w porę nie zorientowali z czym mają do-czynienia i ich to bydło WASPowskie wyrżnęło – jednego kniazia po drugim… Potem był ten schemat powtarzany w afryce i ameryce chinach indiach. Wszystkie te miejsca oparte na tej samej zasadzie narzucania się i bandyckich mafijnych metod. To oni wynaleźli obozy koncentracyjne. Obecnie nie mają już gdzie napadać to WASPowcy wymyślili Act 447.

    Jak chodzi o niszczenie świata, to są specjalistami od robienia tego typu zła. Wystarczy poczytać jak korporacje anglosaskie bezwzględnie niszczą środowisko i ludzi.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.