Czy preparat Pfizera zaburza menstruację u kobiet?

Opublikowano: 22.06.2021 | Kategorie: Wiadomości ze świata, Zdrowie

Liczba wyświetleń: 1389

Na razie wykluczają związek, ale przynajmniej zapewniają, że sprawa zostanie zbadana… To odnośnie potencjalnych skutków ubocznych po przyjęciu preparatu „szczepionkowego” firmy Pfizer… w Izraelu.

Dziennik „Haaretz” informuje, że grupa kobiet zgłosiła publicznie problemy menstruacyjne krótko po przyjęciu preparatu. I choć ministerstwo zdrowia Izraela uważa, że takich sytuacji jest niewiele, sprawa ma być monitorowana. „Jest to zjawisko, które trudno przypisać otrzymaniu szczepionki, biorąc pod uwagę, że istnieje wiele czynników wpływających na regularność miesięcznego okresu, w tym stres, odżywianie itp. Jednak, jak w przypadku każdego innego objawu, który pojawia się wraz ze szczepionką, zbadamy tę sprawę” – zapewnia ministerstwo.

Zaniepokojone kobiety zadają pytania m.in. na portalach społecznościowych: „Mój okres pojawił się tydzień wcześniej po drugiej dawce”. Inna kobieta napisała, że ​​miesiączka pojawiła się kilka dni wcześniej, mimo że okresy ma zwykle regularne. „Minęły dwa dni od mojej drugiej dawki, a teraz zaczęłam krwawić. Mój okres jest zawsze na czas i skończył się tydzień temu” – pisze „Haaretz”.

Gazeta przytacza opinie lekarzy-położników, którzy szukają innych przyczyn zaburzeń cyklu u kobiet, odsuwając możliwie najdalej przyczyny „szczepionkowe”. „Przychodzi mi do głowy bardzo wiele powodów, które mogły wpłynąć na hormonalną oś czasu i spowodowały zmiany w miesiączce, takie jak zmiany cyklu budzenia się i snu, strach i napięcie oraz inne zakłócenia pojawiające się na naszej drodze życia” – uważa Prof. Roni Maimon, przewodnicząca Izraelskiemu Towarzystwu Położnictwa i Ginekologii. Według innej opinii przytoczonej przez „Haaretz”, możemy tu mieć do czynienia z „psychologicznymi zniekształceniami”, które odnoszą się do tzw. „prawa wielkich liczb”. „Kiedy duża liczba kobiet w wieku rozrodczym zostaje zaszczepiona w tym samym czasie, gdy ktoś zauważa zjawisko krwawienia jako powiązane ze szczepieniem, inni również zaczynają dostrzegać ten związek” – twierdzi Edva Lotan z ministerstwa zdrowia. „Tak czy inaczej, system musi być uważny i poważnie reagować na doniesienia o takim zjawisku” – dodał Lotan.

A w Polsce? U nas minister Dworczyk opowiada o hulajnogach i innych nagrodach w „loterii szczepionkowej”. Żadnych skutków ubocznych, żadnych NOP-ów. Żadnych niepokojących wieści… „Sza-la-la-la-la zabawa trwa…”.

Autorstwo: K
Na podstawie: Haaretz.com
Źródło: ProKapitalizm.pl

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Liczba głosów: 10, średnia ocena: 5,00 (max 5)
Loading...

TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

1
Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy
Powiadom o
LichoNiespi
Użytkownik
LichoNiespi

Kazdy kto odszedl z tego swiata po szczepionkach na pewno umarl nie zpowodu szczepien….tak oficjalnie gloszom tzw znawcy.