Czy popierasz polowania na wieloryby?

Opublikowano: 29.08.2023 | Kategorie: Ekologia i przyroda, Społeczeństwo, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 1202

Nowy sondaż ośrodka do badań opinii publicznej Maskína dla Islandzkiego Stowarzyszenia Ochrony Przyrody (Náttúruverndarsamtök Íslands) wskazuje na rosnący sprzeciw wobec połowów wielorybów wśród islandzkiego społeczeństwa. Obecnie 42 procent twierdzi, że jest przeciwne wielorybnictwu, w porównaniu z 35 procentami w maju ubiegłego roku.

Ogółem 29 procent wskazuje na swoją neutralność, jeśli chodzi o połowy wielorybów w porównaniu z 32 procentami w maju, a 29 procent twierdzi, że opowiada się za połowami wielorybów w porównaniu z 33 procentami wcześniej.

Warto zauważyć, że choć poparcie dla wielorybnictwa wśród mężczyzn spadło o 10 procent, wśród kobiet wzrosło o 2 procent.

48 procent mężczyzn opowiedziało się za połowami wielorybów w maju, w porównaniu z 38 procent obecnie. W maju 17 procent kobiet oświadczyło, że popiera połowy wielorybów, w porównaniu z 19 procent obecnie.

Poparcie dla połowów wielorybów wzrasta wraz z wiekiem. Tylko 15 procent osób w wieku od 18 do 29 lat twierdzi, że wspiera połowy wielorybów, podczas gdy aż 47 procent osób w wieku 60 lat i starszych opowiada się za polowaniami.

Zdecydowanie najwyższe poparcie wielorybnictwo ma wśród wyborców Partii Centralnej (Miðflokkurinn), najniższe natomiast wśród wyborców Partii Piratów (Píratar).

Autorstwo: A.K.
Na podstawie: Visir.is
Źródło: IcelandNews.is


TAGI: , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.