Czy polityków powinna zastąpić sztuczna inteligencja?

Opublikowano: 01.06.2021 | Kategorie: Polityka, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 891

Choć uprawianie polityki jest zajęciem bardzo opłacalnym, to jednocześnie wśród wszystkich grup zawodowych, to właśnie parlamentarzyści cieszą się niesłabnącą antypopularnością. Ludzi irytuje niekompetencja, nepotyzm, nadużywanie władzy i życie ponad stan na koszt podatników. Dlatego coraz częściej mowa o zastąpieniu polityków algorytmami sztucznej inteligencji.

Nawet 51 procent obywateli Unii Europejskiej, jest w stanie poprzeć taką koncepcję. Jeszcze więcej zwolenników tego pomysłu jest w Polsce. Tu „za” jest 55% badanych. Najbardziej entuzjastyczne są osoby w wieku od 25 do 34 lat, jest ich ponad 60%. W grupie wiekowej 34-44 lata, odsetek ten wynosi z kolei 56 procent.

Podobna idea, związana z wykorzystaniem algorytmów sztucznej inteligencji, dotyczy zastąpienia nimi ścisłego kierownictwa korporacji, które poza braniem gigantycznych premii, (często wynikających ze wsparcia udzielanego firmom przez państwo, a więc przez podatników), wcale nie wpływają swoimi mądrymi decyzjami na wzrost zysków, często generując wręcz gigantyczne straty.

Swoją drogą bardzo ciekawe jest to, że wszyscy politycy trąbią o cyfrowej rewolucji i jej wpływie na skalę przemian na rynku pracy. Mam nadzieję, że zdają sobie sprawę, że automatyzacja zawodów dotyczyć będzie także ich.

Jeśli tego nie wiedzą albo sądzą, że ich to jednak nie dotyczy, to warto im to sukcesywnie przypominać.

Autorstwo: Marcin Kozera
Ilustracja: Geralt (CC0)
Źródło: ZmianynaZiemi.pl

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Liczba głosów: 5, średnia ocena: 4,00 (max 5)
Loading...

TAGI: ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

6
Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy
Powiadom o
robcioRR
Użytkownik
robcioRR

Admin ja proponuje nowego Czyngis-chana zeby uczyl ta sztuczna inteligencje….. wtedy bedzie i smiszno i straszno. Boze! Widzisz i nie grzmisz……

Wolfman
Użytkownik
Wolfman

Kompetentny? Takich już masz w Polsce. Chyba ludzie chcą desperacko zmian

realista
Użytkownik

nie powinna, ale i tak zastąpi… .. .

woma123
Użytkownik
woma123

HI

Admin WM. Jednym słowem potrzebujemy nad tym wszystkim króla! źle myślę?

Osobiście jestem zwolennikiem monarchii konstytucyjnej, w której król (czy jak go tam chcemy nazwać) sprawuję jednoosobową władzę, ale i ponosi pełną odpowiedzialność.

Oczywiście, należy stworzyć mechanizmy kontroli itd. ale idea jest moim zdaniem słuszna. I ile oszczędności będzie (nie z tytułu wynagrodzeń “deputów do parlamu”, ale z powodu braku strat wynikających z ich działań).

DuDuS

MasaKalambura
Użytkownik
MasaKalambura

Bestia rządzić będzie, ale będzie miała swojego ludzkiego proroka. Tak przynajmniej sugeruje Apokalipsa.