Czy Polacy czują się bezpieczniejsi pod rządami PiS?

Opublikowano: 17.04.2023 | Kategorie: Polityka, Społeczeństwo, Wiadomości z kraju

Liczba wyświetleń: 2970

W sondażu SW Research Agencja Badań Rynku i Opinii dla „Rzeczypospolitej” pytano polskich obywateli, czy kilka lat rządów Prawa i Sprawiedliwości zwiększyło bezpieczeństwo Polski, czy zmniejszyło.

„Jak Pani/Pana zdaniem osiem lat rządów PiS wpłynęło na poziom bezpieczeństwa Polski?” – pytali ankieterzy polskich obywateli, którzy wzięli udział w badaniu sondażowym przeprowadzonym przez SW Research Agencja Badań Rynku i Opinii dla „Rzeczypospolitej”.

Wyniki tego sondażu raczej nie spodobają się Jarosławowi Kaczyńskiemu. Aż 45,1 proc. badanych wybrało odpowiedź „PiS zmniejszył bezpieczeństwo Polski”.

Jedynie 26,5 proc. ankietowanych twierdzi, że rządy Prawa i Sprawiedliwości zwiększyły bezpieczeństwo Rzeczypospolitej Polskiej.

17,9 proc. badanych twierdzi z kolei, że po tym, gdy w Warszawie zaczął urzędować PiS zamiast PO, nie nastąpiła ani poprawa bezpieczeństwa, ani też się ono nie zmniejszyło, tylko zostało na takim samym poziomie.

10,5 proc. badanych nie ma natomiast w tej sprawie żadnej wyrobionej opinii.

Badanie zostało zrealizowane dla portalu wpolityce.pl metodą CAWI (Computer Assisted Web Interview) w dniach od 7 do 10 kwietnia 2023 roku, na panelu internetowym, na ogólnopolskiej, reprezentatywnej (pod względem: płci, wieku, wielkości miejsca zamieszkania) próbie Polaków. W badaniu wzięło udział N=1052 osób.

Autorstwo: SG
Na podstawie: „Rzeczpospolita”
Źródło: NCzas.com


TAGI: , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

3 komentarze

 1. rzbogdan 17.04.2023 16:40

  Przerażające jest te 26,5% taka ilość wystarczy żeby nowo wybrany rząd wymienić, wystarczy ich tylko odpowiednio dofinansować.

 2. Minotaur 18.04.2023 00:34

  hmm.. cos tam Harwell napisa£ kiedys (1984), nawet kabaret (w pl) wysmia£ to, potem nawet o tym grali w piosenkach ( przyk£: https://www.youtube.com/watch?v=QWwPiOdNiTk ) teraz kto kolwiek to czyta niech wie ze bedzie trudno to zreazlizowac.

  ale zralizujá

 3. Stanlley 18.04.2023 09:38

  Wystarczy pośledzić np twittera Adriana – jakiś czas temu napisał “przed polskim zołnierzem stoi największe wyzwanie od 200 lat, musi nas obronić przed rosyjskim ciemiężcą”

  No i zgadniejcie kto się z nim zgadzał? Pierwsze 50 najpopularniejszych komentarzy było w stylu “a kto nas obroni przed PIS?” , “To wy jesteście zagrożeniem” , “to Morawiecki nas niszczy” , “jeśli będą nas bronić tak jak przed covidem to ja dziękuję” itp…

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.