Czy pandemia zmienia panie?

Opublikowano: 19.07.2020 | Kategorie: Gospodarka, Społeczeństwo, Wiadomości z kraju

Liczba wyświetleń: 566

Większość polskich kobiet raczej nie zamierza szukać innej pracy.

Koronawirus zmienił życie codzienne i zawodowe wielu Polek, ale również ich nawyki. Pandemia ma, jak dotychczas, największy wpływ na najmłodsze mieszkanki naszego kraju.

W grupie wiekowej 25-34 lata aż 80 proc. kobiet częściej niż przed pandemią gotuje posiłki, 70 proc. ma więcej czasu dla bliskich, a dwie na trzy kobiety znajdują zdecydowanie więcej czasu dla siebie. Polki stały się również bardziej oszczędne, ograniczają wydatki (53 proc.) oraz są lepiej zorganizowane (55 proc.). Takie wyniki przynosi badanie przeprowadzone w kwietniu i maju przez agencję badawczą IQS na zlecenie Promedica24 na reprezentatywnej, ogólnopolskiej grupie kobiet w wieku 25-64 lata.

Okazuje się więc, że pandemia wywiera raczej pozytywny wpływ na młodszą generację polskich pań. Nie zaszkodziła też relacjom męsko-damskim. “Kobiety deklarują, że pandemia nie ma większego wpływu na ich związki – nie są ani zmęczone, ani podekscytowane możliwością spędzania większej ilości czasu z partnerami” – stwierdza raport z badania Promedica24.

W dobie pandemii nieco zmieniło się natomiast podejście Polek do kwestii zawodowych. Około 44 proc. zapytanych w wieku 25-34 lata oraz 37 proc. w wieku 35-44 lata, deklaruje, iż mimo posiadania pracy, wyraża chęć jej zmiany. Jak widać, zdecydowana większość polskich kobiet nie zamierza zmieniać pracy, co oznacza iż są raczej zadowolone z tego co robią.

W najmłodszej grupie wiekowej Polki, co oczywiste, są nieco bardziej otwarte na nowe zatrudnienie, nawet daleko od domu: 36 proc. kobiet z grupy 25-34 lata byłoby gotowe podjąć sezonową pracę poza Polską, 34 proc. pracę tymczasową lub na okresowym kontrakcie, a 31 proc. stałą. Trudniej podjąć taką decyzję w późniejszym wieku, gdy już ma się rodzinę.

Nie dla wszystkich młodych kobiet wyjazd do pracy poza Polską byłby jednak nowym doświadczeniem. 28 proc. Polek w wieku 25-34 lat co najmniej raz w życiu wyjechało za granicę do pracy sezonowej, natomiast w przypadku pracy na kontrakcie oraz pracy stałej, odsetek ten wynosi 13 proc.

Źródło: Trybuna.info


TAGI: ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.