Czy osoby leworęczne są mutantami?

Opublikowano: 04.10.2020 | Kategorie: Nauka i technika, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 2460

W 2019 roku niektóre badania wykazały, że osoby piszące lewą ręką mogą być mutantami. Najważniejsze jest to, że mają kilkadziesiąt unikalnych genów. W najnowszym badaniu uzyskano podobne wyniki.

Badania były prowadzone przez różne grupy naukowców. W pierwszym przypadku byli to specjaliści z Oksfordu, w drugim z Australian Medical Research Institute. Naukowcy odkryli 41 unikalnych genów, których nie mają osoby praworęczne.

W eksperymencie przebadano około 500 tys. osób z Wielkiej Brytanii i 1,76 mln osób z Australii. W obu przypadkach 10% populacji to ludzie leworęczni. Dodatkowo udało się znaleźć siedem genów, dzięki którym rodzą się oburęcznicy, czyli osoby, które potrafią tak samo pisać obiema rękami. Tajne służby cenią oburęczność, bo mogą strzelać do „ofiary” dwiema rękami na raz.

Geny u leworęcznych całkowicie zmieniają mózg ludzi, dostosowując jego strukturę i funkcję. Naukowcy planują dopiero dowiedzieć się, co dokładnie się zmienia i jak wpływa to na losy człowieka. Jak dotąd trudno powiedzieć, dlaczego natura w ogóle dzieli wszystkich na leworęcznych i praworęcznych, i dotyczy to nie tylko ludzi. Rozszczepienie występuje również u kotów, naczelnych i innych stworzeń. Jeśli chodzi o ludzi, co dziesiąta osoba zwykle staje się leworęczna.

Samce podzielono w stosunku 1 do 20. Na Queen’s University w Belfaście w Irlandii Północnej przebadano 21 kotów. Wszystkie koty, z wyjątkiem jednego, były praworęczne, a wszystkie koty, z wyjątkiem jednego, były leworęczne. Jeden kot był oburęczny, tzn. miał doskonałą kontrolę nad obiema łapami.

Ludzie nie widzą różnicy, czy jesteś praworęczny, czy leworęczny. Obie grupy są pełne utalentowanych i inteligentnych ludzi, tj. naukowców, aktorów, pisarzy, wynalazców. Do grupy leworęcznych należeli Michał Anioł, Ludwig van Beethoven, Leonardo da Vinci, Andrzej Wajda, Winston Churchill i Albert Einstein. Lewą ręką posługują się m.in. Barack Obama, Rober Biedroń, Katarzyna Tusk i prezydent Andrzej Duda.

Autorstwo: tallinn
Źródło: ZmianyNaZiemi.pl


TAGI: ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

2 komentarze

 1. Dandi1981 04.10.2020 17:46

  Kazdy moze strzelac z 2 broni na raz a nie kazdy potrafi pisac dwoma dlonmi kiedys byl stareotyp dominyjacej polkuli ze jak lewa to leworeczny a co z tymi co sa dwureczni.
  Co sprawia ze jestesmy lewo lub prawo proste nawyk od dziecka jezeli robimy wszystko prawa reka jest bardziej soprawna temu tez nia piszemy i jestesmy praworeczni jezeli ktos od dziecka uzywal lewej reki bardziej ten jest leworeczny bo uzywal jej znaczniej czesciej i jest bardziej wprawiona ta reka jezeli ktos urzywal obu rak w tym samym stopniu jest dwureczny nie trzeba doktoratu by dojsc do takiego wniosku a darmozjady za granty jskies polkule , mutanty i inne cuda by tylko kase z grantow przytulic to trzeba byc mandrym.
  Czlowiek sam w dziecinsteie okresla ktorej reki bedzie uzywal czesciej a wybiera to co mu bardziej wygodne

 2. donkey 05.10.2020 12:36

  Należę do osób, które jako dziecko samo brało długopis do lewej ręki, jednak byłem zmuszany by pisać prawą ręką.
  Dziś piszę tylko prawą. Pracuję jako programista, ale w okresie szkolnym świetnie radziłem sobie z językiem polskim.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.