Czy ogłoszenie stanu wyjątkowego rozwiąże kryzys opioidowy?

Opublikowano: 22.01.2023 | Kategorie: Wiadomości ze świata, Zdrowie

Liczba wyświetleń: 1919

Hamilton w Kanadzie zmaga się z kryzysem opioidowym i rozważa, czy ogłosić stan wyjątkowy. Główna urzędnik medyczna miasta, dr Elizabeth Richardson, mówi, że pomogłoby to w poradzeniu sobie z problemem.

12 stycznia radni jednogłośnie przyjęli uchwałę zlecającą Richardson określenie wartości granicznej dotyczącej liczby zgonów z powodu przedawkowania opioidów, powyżej której miasto mogłoby zadeklarować stan wyjątkowy. Pani urzędnik zauważyła, że stan wyjątkowy zwykle jest ogłaszany w takich przypadkach jak duże pożary czy poważne wypadki, dlatego teraz miasto będzie musiało się zastanowić, z jakimi działaniami i finansowaniem miałaby się wiązać taka deklaracja.

Richardson powiedziała, że kryzys opioidowy wynika w dużej mierze z toksyczności narkotyków pochodzących z nielegalnych źródeł, które mogą być skażone fentanylem.

Podczas ubiegłotygodniowego spotkania miejskiej rady ds. zdrowia przedstawiono raport, z którego wynikało, że liczba zgonów spowodowanych przedawkowaniem opioidów rośnie w zastraszającym tempie. W 2005 roku odnotowano 26 takich przypadków, a w 2021 – 166 (przy czym ponad 65 proc. stanowili mężczyźni w wieku od 25 do 65 lat). Ratownicy medyczni z Hamilton w 2022 roku wyjeżdżali do zgłoszeń dotyczących przedawkowania opioidów 814 razy, a jeszcze w 2017 – 430 razy.

Radny Alex Wilson podkreśla, że problem dotyczy wszystkich dzielnic i społeczności, jednak najbardziej dotyka osób marginalizowanych i bezdomnych. Wilson zapowiada, że rada zajmie się przygotowaniem projektu uchwały o rozszerzeniu programu nadzorowanego używania narkotyków w schroniskach dla bezdomnych.

Autorstwo: Katarzyna Nowosielska
Źródło: Goniec.net


TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

1 wypowiedź

  1. Irfy 22.01.2023 18:14

    Stan wyjątkowy? A po co? Proponuję na początek wprowadzić… maseczki! W Niemczech spala się je całymi tonami, zupełnie bez sensu. A tak mogłyby pomóc w walce z opioidami. Skoro “pomagały” w zwalczaniu grypy, to w zapobieganiu zgonów po fentanylu też niechybnie pomogą 😛

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.