Czy można zatrzeć swoje ślady w Internecie?

Opublikowano: 27.05.2020 | Kategorie: Świat komputerów, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 920

Historię wyszukiwania można z łatwością usunąć w ustawieniach przeglądarki, o wiele trudniej jest pozbyć się swojego śladu cyfrowego, powiedział w rozmowie z agencją Prime kierownik laboratorium sztucznej inteligencji, neurotechnologii i analityki biznesowej na Rosyjskim Uniwersytecie Ekonomicznym im. Plechanowa Timur Sadykow.

Aby usunąć historię wyszukiwania w przeglądarce wystarczy wybrać w ustawieniach opcję – „oczyścić historię” i wskazać przedział czasu. Tym niemniej jest to tylko pierwszy krok w stronę bezpieczeństwa cyfrowego.

„Historia wyświetleń stron w Internecie to tylko mała część unikalnego śladu cyfrowego, który generuje każdy użytkownik sieci. Cyfrowy ślad to również adresy IP, z których uruchomiono dostęp do sieci, parametry techniczne sprzętu i oprogramowania (na przykład systemy operacyjne i przeglądarki), które są w tym celu używane, historie wpisywanych fraz na różnych stronach, autoryzacja w systemach pocztowych i sieciach społecznościowych, a także wiele innych rzeczy” – podkreślił ekspert.

„Większa część cyfrowego śladu jest niewidoczna na urządzeniach użytkowników, dlatego zwykły człowiek nie może go w zasadzie usunąć. To zadanie na poziomie korporacji międzynarodowych, zajmujących się agregacją obszernych danych o użytkownikach Internetu” – podsumował.

Źródło: pl.SputnikNews.com


TAGI: , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.