Czy może być minister sprawiedliwości gorszy od Ziobro?

Opublikowano: 09.01.2024 | Kategorie: Polityka, Prawo, Wiadomości z kraju

Liczba wyświetleń: 2681

Konfederacja wezwała ministra sprawiedliwości Adama Bodnara do „wycofania się z nielegalnej, niepotrzebnej i głęboko szkodliwej decyzji o przystąpieniu Polski do systemu Prokuratury Europejskiej”.

Michał Wawer, który wystąpił z takim wezwaniem podczas konferencji prasowej w Sejmie, mówił wprost, że decyzja ministra sprawiedliwości, Adama Bodnara o dołączeniu Polski do systemu Prokuratury Europejskiej jest decyzją nielegalną.

Jak wyjaśniał poseł Wawer: „Zgodnie z polską konstytucją przeniesienie kompetencji polskiego państwa do organizacji międzynarodowych wymaga ratyfikacji przez Sejm większością 2/3 głosów, a następnie ratyfikacji przez Senat. Taka procedura nie została dochowana. Co więcej, w ogóle ta decyzja nie została ratyfikowana w polskim Sejmie nawet niekwalifikowaną większością. Została podjęta jako własna decyzja ministra sprawiedliwości czy też rządu Donalda Tuska z połamaniem polskiej Konstytucji w taki sam sposób jak robił to rząd premiera Morawieckiego zaledwie kilka miesięcy temu. […] Ta zgoda na przeniesienie kompetencji należących dotąd do polskiej prokuratury na poziom Prokuratury Europejskiej jest właściwie zgodą blankietową, która będzie pozwalała Unii Europejskiej sięgać po kolejne kompetencje bez pytania już państwa polskiego o zgodę. Dlatego, że lista przestępstw, jakimi może się zajmować Prokuratura Europejska, może zostać już większościową metodą, czyli nawet przy sprzeciwie Polski, może być poszerzana przez Unię Europejską o kolejne przestępstwa. I wtedy Prokuratura Europejska będzie się nimi zajmowała w sposób automatyczny, a uprawnienia polskiego wymiaru sprawiedliwości, polskich prokuratur będą coraz mniejsze”.

Mecenas Jacek Wilk podczas tej samej konferencji prasowej skomentował działania nowego ministra sprawiedliwości: „Ciężko sobie pewnie było wyobrazić, że po ministrze Zbigniewie Ziobro może być jeszcze gorszy Prokurator Generalny i minister sprawiedliwości, ale tak się, o dziwo, stało. Pan minister i Prokurator Generalny Adam Bodnar to można powiedzieć lustrzane odbicie Zbigniewa Ziobry. Różni ich tylko, że tak powiem, kierunek fanatyzmu. Teraz mamy do czynienia z ewidentnym fanatyzmem prounijnym i dlatego jedną z pierwszych decyzji obecnego Prokuratora Generalnego było podpisanie deklaracji o przystąpieniu do tzw. Prokuratury Europejskiej”.

Źródło: MediaNarodowe.com


TAGI: ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

3 komentarze

 1. LichoNiespi 09.01.2024 14:16

  Choc dla mnie osobiscie Andrzej Bodnaj to jest taki sam jak Donald Tusk, czy Mateusz Mazowieckilub Andrzej Duda czyli wielki d……/-/.
  …ale co wy chcecie od tego dupka…ze jest synem ukrainca z Bieszczad….to nie jego wina ze mianowal go Dolald Tusk ministrem polskieej sprawiedliwosci…to jest wina Tuska ze Dolad Tusk mianuje dupkow na takie stanowiska….tak samo bylo przedtem z PIS ..ze Niedzielski w sasadzie nie byl winny smierci 250 000 Polakow ale ten kto zrobil Niedzielskiego ministrem czyli kto tzw dlugopis czy piniokio a moze kaczor.

 2. chaldejczyk 11.01.2024 16:49

  @LichoNiespi
  Co za głupoty Waść wypisujesz. Idąc tym tokiem rozumowania, to winna jest matka, że urodziła syna, który świadomie w dojrzałym wieku popełnił przestępstwo.

 3. rici 11.01.2024 19:13

  chaldejczyk zgadza sie, poniewaz u braci madrzejszych i starszych wszystko przechodzi po matce. Matka Tuska nazywala sie Dawidowicz, co samo za siebie swiadczy. Oni wszyscy sa obrzezani.
  Chociaz najbardziej zbulwersowala mnie wiadomosc ze w angielskiej rodzinie krolewskiej, od czasu krolowej Wiktorii rowniez wszyscy sa obrzezani. Jedynie ksiezniczka Diana zabronila obrzezac swojego najmlodszego syna Harego, no i dlatego musiala odejsc.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.