Czy miliarderzy zagrażają demokracji?

Opublikowano: 17.04.2024 | Kategorie: Filmy dokumentalne

Liczba wyświetleń: 1169

Majątek Bernarda Arnaulta, jednego z najbogatszych ludzi na świecie, szacuje się na około 200 miliardów euro. Dlaczego na całym świecie jedni mają skrajnie dużo, a inni skrajnie mało? Skąd ta dysproporcja? I czy miliarderzy są zagrożeniem dla demokracji?

Źródło: Arte.tv


TAGI:

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

7 komentarzy

 1. george 17.04.2024 14:45

  “Czy miliarderzy zagrażają demokracji?” To jest pytanie retoryczne.

 2. Katarzyna TG 17.04.2024 16:21

  Nie, nie zagrażają demokracji bo demokracji nie ma, zagrażają natomiast życiu zwykłych ludzi gdy na spędach w Davos zaczyna im odbijać szajba (zakładając że nie odbiła im już wcześniej) i wydaje im się że są bogami.

 3. Katana 17.04.2024 16:37

  //zakładając że nie odbiła im już wcześniej//
  Zawsze można bardziej… Mamy tolerancję, nie?

 4. Piron 17.04.2024 17:04

  Materiał filmowy został wyemitowany 10.12.2023 i jak mniemam powstał na zlecenie niemiecko-francuskiej telewizji “ARTE”, która prezentuję programy kulturalne, reportaże ze świata nauki i sztuki. Chociaż film porusza bardzo istotny temat to jednak całość jest słabo zmontowana, przez co mało przejrzysta, a najważniejsze elementy całkowicie pominięto (czyżby celowo?) np:

  – Potrzeba rzetelnej, prawdziwej, darmowej i wolnej od jakichkolwiek wpływów edukacji społecznej, dostępnej na całym świecie (dlatego lubię Wolne Media.net, co prawda mają ograniczony zasięg i bez ustanku podejmowane są zewnętrzne próby zniszczenia tego, ale myślę że zjednoczeni zawsze zwyciężymy)

  – Mechanizmy działania, oraz wpływ największych superkorporacji na życie wszystkich ludzi na ziemi (BlackRock Inc, Vanguard Group, Fidelity Investments, State Street Global Advisors i wiele innych).

  – Ograniczanie potencjału rozwojowego ludzkości po przez mordowanie i zastraszanie genialnych wynalazców, a także po przez kupno, kradzież, zamrażanie i niszczenie w zarodku najbardziej istotnych dla człowieka patentów.

  Podsumowując – uważam że takie filmy powinny znacznie głębiej zaglądać w “króliczą norę”.

 5. emigrant001 17.04.2024 17:23

  @ słusznie. Masz okazję podać jakieś linki do mediów jeszcze nie kupionych przez demokraturę.

 6. Katarzyna TG 17.04.2024 17:46

  > Zawsze można bardziej… Mamy tolerancję, nie?

  Każda tolerancja ma swoje granice, zwłaszcza wobec osobników które chcą nas zdepopulować.

 7. replikant3d 17.04.2024 19:45

  Katarzyna TG , dla tych dzianych ,,zwyroli,, jesteś tylko ,,błędem,, statystycznym który należy wyeliminować.. Zresztą jak my wszyscy. W ich słowniku nie istnieje takie słowo jak ,,tolerancja,,…

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.