Czy Jowisz chroni Ziemię?

Opublikowano: 06.02.2023 | Kategorie: Audycje

Liczba wyświetleń: 691

Czy wiecie, że Jowisz miał i prawdopodobnie nadal ma ogromny wpływ na ziemskie życie? Nie, nie chodzi o żadną koniunkcję ani horoskopy. Posłuchajcie sami.

Prowadzący: Łukasz Szwej
Gość: Grzegorz Przybyła
Źródło: Radio Katowice


TAGI:

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

5 komentarzy

 1. rici 06.02.2023 15:57

  A co na to “naukofcy” ktorzy twierdza ze ziemskie pole elektromagnetyczne powstaje przez wirujace jadro ziemi, a przeciez na Jowiszu nie ma stalego wirujacego jadra,
  No to skad te wyladowania elektromagnetyczne?

 2. MasaKalambura 06.02.2023 18:17

  Nie potrzebujesz stałego wirującego jądra by wywołać pole magnetyczne. I wcale nie jest powiedziane, że ziemskie jądro w formie stałej wywołuje to pole, to podobno ta jego część płynna to robi.
  Jowisz, jako gazowy olbrzym, składa się z wielkiej ilości wodoru, który jak wiadomo jest metalem. Ściśnięty ogromnym ciśnieniem płynny wodór robi swoje.

 3. rici 06.02.2023 22:37

  Masa musisz byc plaskoziemca, czy foliarzem, ze twierdzisz, ze ziemskie pole elektromagnetyczne nie powstaje z obrotu zelaznego jadra w srodku Ziemi. Przeciez to jest przeciw ” naukowym” twierdzeniom.
  Aha, wodor nie jest metalem cyt. za Wikipedia ” Wodor- pierwiastek chemiczny o liczbie atomowej 1 niemetel z bloku s ukladu okresowego”
  Niektorzy naukowcy /odrzucani przez oficjalna nauke/ twierdza ze pole elektromagnetyczne Ziemi powstaje w gornych warstwach atmosfery, w wyniku tarcia atmosfery w czasie ruchu obrotowego Ziemi, podobnie jak jest na Jowiszu.
  A takie wyniki naocznej obserwacji; kiedy powstaje najwiecej wyladowan elektromagnetycznych? mi wydaje sie ze w czasie burzy, a wlasnie burze charakteryzuja sie szybkim przemieszczaniem sie mas powietrza /wiatr/ i wywolywaniem tarcia. To jest blizej powierzchni ziemi. W gornych warstwach atmosfery takie tarcie jest nonstop, z powodu ruchu obrotowego Ziemi, co prawda o wiele slabsze jak na Jowiszu, ale Jowisz ma o wiele wieksza predkosc katowa, i powierzchniowa.

 4. MasaKalambura 06.02.2023 22:55

  Żelaznego jądra w formie płynnej. I jest to twierdzenie naukowców.
  Wodór do faktycznie niemetal. Jednak pod wysokim ciśnieniem zachowuje się jak metal.
  https://pl.wikipedia.org/wiki/Metaliczny_wod%C3%B3r

 5. Admin WM 07.02.2023 07:21

  Nie wiemy, co jest w środku Ziemi, bo nikt tak głęboko jej nie zbadał (przynajmniej ludzkość) z powodu braku narzędzi badawczych. Musnęliśmy ledwo jej „naskórka”. Są tylko teorie naukowe, bardziej hipotezy niż tezy, które są bardziej lub mniej popularne (przez popularne rozumiem „uznawane za fakty” przez większość naukowców). Przykładem teoria ewolucjonizmu (alternatywne to interwencjonizm i kreacjonizm), teoria dryfu kontynentów (alternatywna to teoria ekspandującej Ziemi) etc.

  Twierdzenia naukowców nt. jądra Ziemi są tylko spekulacjami. Nauczają, że jest metalem, nie posiadając na to żadnych dowodów, a równie dobrze może być kryształem (np. diamentem) lub wielkim bąblem gazu (Ziemia przypominałaby wówczas nadmuchaną piłkę).

  Nie wiemy, jaka jest prawda. Są tylko przeczucia i domysły, które próbuje się naukowo uwiarygodnić na podstawie niepełnych danych (coś jak domyślanie się jak wygląda pełny obraz układanki po analizie kilku puzzli z tysiąca).

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.