Czy homo sapiens pochodzi z Europy?

Opublikowano: 26.10.2017 | Kategorie: Historia, Nauka i technika, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 497

Teorie mają to do siebie, że przeważnie upadają. Jeszcze do niedawna wmawiano nam, że ludzkość miała swój początek w Afryce i to właśnie pierwotne hominidy, które dały początek rodzajowi ludzkiemu, a zamieszkujące ten kontynent, postanowiły go opuścić około 200 tysięcy lat temu. Wszystko to, w obliczu nowych zaskakujących odkryć paleontologicznych, okazało się kompletną bzdurą.

Ślady hominidów na Krecie odnalezione przez dr Gerarda Gierlińskiego

Jako pierwszy niezwykłego odkrycia w tym zakresie dokonał w 2002 r. polski paleontolog, dr Gerard Gierliński, który przebywał na wakacjach na Krecie. W trakcie jednego ze spacerów nad brzegiem morza zauważył niezwykłe ślady, który przypominały ludzkie. Po latach analiz doszedł do wniosku, że przodek homo sapiens. Okazało się, że ślady pochodzą sprzed 5,7 milionów lat!

Według Teorii wyjścia z Afryki homo sapiens powstał około 300 tysięcy lat temu w Afryce i potem mniej więcej 40 tysięcy lat temu rozpoczął długą wędrówkę, w której zasiedlił cały świat. Teraz jednak okazało się, że najstarsze ślady hominidów na Czarnym Lądzie, pochodzące z Etiopii mają 2,8 mln lat więc odkrycie na Krecie dowodzi raczej, że przodkowie ludzi pochodzą raczej z Europy niż z Afryki. Dodatkowym potwierdzeniem tej nowej teorii jest sensacyjne odkrycie z Niemiec

Jeszcze starsze szczątki hominidów w Europie naukowcy odnaleźli w osadach rzeki Ren w pobliżu miasta Eppelsheim, na zachodzie Niemiec. Mowa o parze zębów należących do szokująco starożytnych hominidów, żyjących około 9,7 milionów lat temu!

Odnalezione zęby hominidów

Zdaniem naukowców, zęby nie wyglądały jak te okazy, które znajdowano dotychczas w Europie i Azji i są raczej bardziej podobne do zębów tak zwanych Australopiteków, rodzaju małp z rodziny naczelnych. “Ich cechy są podobne do tych występujących w Afryce, ale od 4 do 5 milionów lat starsze od nich. To wielki sukces, ale jednocześnie wielka tajemnica” – mówi jeden z badaczy Herbert Lutz.

Zdaniem niemieckich specjalistów odkrycie może budzić wątpliwości co do ogólnie przyjętej idei migracji przodków ludzi z Afryki. Zęby znajdowały się w odległości 60 cm od siebie. Naukowcy wierzą, że należą do tej samej osoby.

Źródło: ZmianyNaZiemi.pl

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Zostań pierwszą osobą, która oceni ten wpis!
Loading...

TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

5
Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy
Powiadom o
gajowy
Użytkownik
gajowy

Gdybyśmy pochodzili z Europy to mielibyśmy swoje naturalne futro bo tu bywa całkiem zimno. Ewidentnie pochodzimy z cieplejszego klimatu.

polach
Użytkownik
polach

Klimat się zmienia, raz jest zimno raz ciepło na danym obszarze, zależy od okresu w dziejach ziemi- tak jak z Grenlandią, dziś tam zimno, kiedyś było ciepło i stąd nazwana została zielonym lądem, gdyż miała bujną florę i faunę.Wszystko jest cyklem.Wszytko jest w ciągłym ruchu.Plus zmienne natężenia fal ze słońca itp.

jarek
Użytkownik
jarek

Tajemnicze to jest to czemu czemu małpa zeszła z drzewa?Na drzewie była bezpieczna miała swoje futerko , zeszła i “cały plan w p..du” uciekaj przed drapieżnikami zrób sobie ubranko bo przymroziło na przełęczy . Usiadła w jaskini i wymyśliła:idę do Niemiec tam dają wszystko darmo.

jarek
Użytkownik
jarek

Parę włosków na ciele nie za bardzo upodabnia nas do naszych przodków.

Hassasin
Użytkownik
Hassasin

Polecam artykuł na Europa Sorbena pt.,,Nowa klasyfikacja ras,,