Czy gwiazda Gliese 710 zniszczy nasz Układ Słoneczny?

Opublikowano: 11.04.2018 | Kategorie: Nauka i technika, Wiadomości z wszechświata

Liczba wyświetleń: 959

Układ Słoneczny może być w niebezpieczeństwie, które nadciąga z kosmosu! Astrofizycy są pewni, że w naszym kierunku nadlatuje zabłąkana gwiazda, która w końcu wywoła gigantyczne perturbacje w całym naszym systemie gwiezdnym. Nie można wykluczyć, że grawitacyjny wpływ takiego przelotu może doprowadzić nawet do zniszczenia Układu Słonecznego!

Kosmiczna katastrofa może się wydarzyć całkiem niedługo według kosmicznej skali czasu, bo już za niewiele ponad milion lat. Bliskie przejście gwiazdy Gliese 710, spowoduje niewątpliwie katastrofalne zaburzenia w orbitach obiektów znajdujących się w tak zwanym obłoku Oorta.

Skutkiem tego może być bezprecedensowe bombardowanie planet wewnętrznych, w tym Ziemi, rojami zagrażających im również obecnie, licznych asteroidów i komet. Chociaż obłok Oorta znajduje się w odległości od 50 000 do 100 000 jednostek astronomicznych od Słońca, to w przeszłości odpowiadał za znaczące bombardowania naszej planety kometami i innymi kosmicznym skałami.

Gwiazda Gliese 710 z gwiazdozbioru Węża, to obiekt, którego masa wynosi około 0,6 masy Słońca, ale jego cechą charakterystyczna jest to, że cały czas zbliża się do Ziemi z prędkością kilkudziesięciu kilometrów na sekundę. Obecnie znajduje się jeszcze w odległości 63 lat świetlnych od nas, ale prawdopodobieństwo zbieżności orbity Gliese 710 z tą jaką ma nasz system wynosi aż 86 procent.

Nowa gwiazda może się znaleźć w okolicy orbity Plutona, ale nie wcześniej niż za 1, 45 mln lat. Astrofizycy przekonują, że takie zbliżenia wędrujących gwiazd miały już miejsce w historii obserwacji astronomicznych, również w trakcie istnienia Układu Słonecznego. W ciągu ostatnich dwóch milionów lat, zbliżyło się do nas aż dziewięć takich gwiazd. Niektórzy badacze wyrażają poważne wątpliwości, co do poprawności wyliczeń odnośnie orbity gwiazdy Gliese 710.

Źródło: ZmianyNaZiemi.pl

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek Zostań pierwszą osobą, która oceni wartość tego wpisu!
Loading...

TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.