Czy gluten naprawdę odpowiada za chorobę glutenową?

Opublikowano: 06.04.2019 | Kategorie: Wiadomości ze świata, Zdrowie

Liczba wyświetleń: 2809

Australijski naukowiec, Peter Gibson w badaniu z 2011 roku, pokazał, że z chorobą glutenową jest coś nie tak.

Gibson zbadał 37 wyselekcjonowanych pacjentów z niedoczynnością celulozową (NCGS). Przez dwa tygodnie podawano im posiłki zawierające gluten. Dane z badań ujawniły, że efekty specyficzne dla glutenu zaobserwowano tylko u 8% badanych. Jednak te specyficzne dla glutenu efekty, nie zostały powtórzone, co sugeruje, że nie ma dowodów łączących dawki spożycia glutenu i dyskomfortu żołądkowo-jelitowego u pacjentów z NCGS.

Co zatem powoduje chorobę glutenową? Glifosat.

Narodowe Centrum Informacji pestycydów (NPIC) klasyfikuje glifosat, jako herbicyd. Jest stosowany w celu wspierania wzrostu roślin. Po raz pierwszy został zarejestrowany w USA w 1974 roku i od tego czasu stał się najczęściej stosowanym herbicydem na rynku.

Według NPIC, glifosat prawdopodobnie nie wyparowuje po rozpyleniu. Uważany jest za czynnik rakotwórczy dla ludzi i zwierząt. Pszenica, jak i wiele innych zbóż i roślin, opryskiwanych jest glifosatem. Ten środek chemiczny pozostaje w roślinach. Kiedy zjemy chleb z takiego zboża, to wiele osób będzie chorować. Lekarze nie uznają głównej przyczyny, jaką jest glifosat, tylko wymyślili nową chorobę glutenową.

Źródło oryginalne: NaturalNews.com
Źródło polskie: MartaBrzoza.pl


TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

1 wypowiedź

  1. Szwęda 06.04.2019 14:57

    Od 10 tysięcy lat człowiek konsumuje pokarm zawierający gluten. Gdyby gluten szkodził, to ludzie by to zauważyli i znaleźliby inne rośliny do konsumowania, a te porzucili. Cały ten gluten to chyba taki wielki balon jak np. te CO2, dziury ozonowe, ocieplenie klimatu i wiele innych wymysłów.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.