Które państwa chcą wysłać żołnierzy, by walczyli za Ukrainę?

Opublikowano: 29.02.2024 | Kategorie: Polityka, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 5339

Kilka dni temu w Paryżu odbyło się spotkanie, na które Emanuel Macron prezydent Francji wezwał kraje członkowskie UE do rozmowy na temat kryzysu na Ukrainie.

Po tym spotkaniu słowacki premier Robert Fico powiedział, że były tam kraje, które chciały wysłać na wojnę własną armię i on się nigdy na to nie zgodzi, żeby słowaccy żołnierze ginęli na Ukrainie. Nie podał jednak, które to były kraj dopiero teraz okazało się, że oczywiście jest wśród nich Polska.

Prawdę ujawnił premier grecki Kiriakos Mìtsotakis. W wywiadzie powiedział, że to m.in. Polska chciała dołączyć do wojny i optowała za tym podczas szczytu w Paryżu. Oprócz tego na Ukrainę miały wejść Litwa, Łotwa i Estonia, których armie, delikatnie mówiąc, są szczątkowe, oraz Wielka Brytania. Oznacza to, że Anglicy znowu wpychają nas w jakąś wojnę i zostawią nas na pastwę Putina, tak jak zostawili nas na pastwę Hitlera.

Podczas wspomnianego szczytu Macron zobowiązał się do wsparcia Ukrainy, podkreślając jednak potrzebę dążenia do pokoju i stabilności w regionie. Zamiast bezpośrednio odpowiadać na wojskowe prośby Ukrainy, Macron wyraził chęć zwiększenia produkcji amunicji oraz innych form wsparcia, które mogą pomóc w obronie bez eskalowania konfliktu​​.

Słowacki premier Robert Fico, mimo napiętej sytuacji, wyraził opór przed dalszym udzielaniem wsparcia wojskowego Ukrainie, podkreślając swoje zastrzeżenia co do zaangażowania Słowacji w konflikt zbrojny. Fico podkreślił, że nie poprze dalszej pomocy wojskowej dla Ukrainy ani nowych sankcji wobec Rosji na swoim pierwszym szczycie Unii Europejskiej, zaznaczając, że jego rząd będzie skupiał się na ocenie wpływu takich działań na Słowację​​. Podobne opinie wygłasza premier Węgier Victor Orban, który jest otwarcie krytykowany za brak entuzjazmu wobec Ukrainy i opinie na temat przyczyn wojny, które nie pokrywają się z dozwoloną w UE narracją.

Na spotkaniu w Paryżu Polskę reprezentował prezydent Andrzej Duda, który został zapytany o słowa Fico, w odpowiedzi lawirował, strojąc miny, że żadne decyzje nie zostały jeszcze podjęte. Z publicznych wypowiedzi Donalda Tuska też można się dowiedzieć, że w tej chwili nie ma tematu wysyłania Wojska Polskiego za granicę, co oznacza tylko, ni mniej, ni więcej, że taki temat może się pojawić w każdej chwili.

To zdumiewające, że gdy tylko należy podejmować decyzje, które jak najbardziej uderzą w Polaków, PiS i PO ochoczo współdziałają, tak jak teraz Duda z Tuskiem, i działają zgodnie ręka w rękę jak jedna drużyna. Dotkliwie doświadczyliśmy tego podczas rzekomej pandemii COVID-19, gdy przez dwa lata niszczyli nam życie, co przypłaciło śmiercią ponad 200 tysięcy Polaków i widzimy to w tej chwili, gdy niebezpiecznie zbliżamy się do wejścia w wojnę na Ukrainie, co potencjalnie może spowodować jeszcze większą hekatombę.

Źródło: ZmianyNaZiemi.pl


TAGI: , , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

15 komentarzy

 1. niecowiedzacy 29.02.2024 18:07

  Szkoda iż tylko Słowacy i Węgrzy zachowali zdrowy rozsądek w sprawie Ukrainy. Jeśli chodzi o Polskę to mamy chęć kupić broń jądrową i amerykanie są na to gotowi. Zełeński zażądał też 30 tysięcy polskich rzołnierzy. Co do PO i PIS to przecież mają jeden rodowód NSZZ Solidarność, który należy rozszyfrować jako; Nierządni Sprzedawczyki Zrzeszeni Zdrajcy, więc niczego dobrego od nich nie można się spodziewać.

 2. emigrant001 29.02.2024 19:20

  Winni takiej zdrady przed trybunał stanu. Narażanie narodu polskiego na straty winno być sądzone w trybie natychmiastowym. A tusk i duda pozbawieni urzędu, obywatelstwa i wydaleni z kraju. To bardzo pobłażliwa kara.
  A głupcy dalej będą głosowali na POPIS. Być może durny naród polski ma takich “rządzących” na jakich zasługuje.

 3. george 29.02.2024 19:42

  Wysyłanie amunicji to nie eskalowanie konfliktu. No ten Macaron to po prostu geniusz jest 😀

 4. george 29.02.2024 19:44

  @emigrant001

  Gdyby wysłali na wojnę tych co głosowali na POPiS to bym tego zdradą nie nazwał 🙂

 5. Szwęda 29.02.2024 19:46

  niecowiedzacy,
  To nie jest kwestia zdrowego rozsądku ale kwestia tego kto rządzi danym krajem, Słowacją rządzą Słowacy, Węgrami rządzą Węgrzy, a Polską rządzą niepolacy, szubrawcy, łotry, bandyci, kanalie, zdrajcy, ludobójcy i niszczyciele Polski!

 6. Dobroca 29.02.2024 20:11

  „Polską rządzą […] ludobójcy”

  No i co z tego? Polacy kochają być mordowani, kochają swoich oprawców, to co im żałować?

  Wystarczy spojrzeć ile czasu i gdzie – na jakim wygwizdowie Polacy stawiają pomnik tzw. wołyński.

 7. rozrabiaka 29.02.2024 21:54

  Dobra ilustracja do artykułu.

  “…uderzą w Polaków, PiS i PO ochoczo współdziałają, tak jak teraz Duda z Tuskiem, i działają zgodnie ręka w rękę jak jedna drużyna..”

 8. niecowiedzacy 29.02.2024 23:17

  Panowie w tym co piszecie jest prawda, ale co z tego, to nic nie zmieni. Nie można wiecznie biadolić, trzeba przejść do realnego działania. Żeby sprawdzić czy polityk jest Polakiem należałoby wymagać badania DNA. Jest coś dziwnego że spora część polityków ma żonki z imieniem Hermenegilda albo podobnie brzmiące. W latach 50 i trochę później rodzina nie pozwoliła by na to by syn lub córka poślubili kogoś kto nie jest Polką, Polakiem. Iluś polityków ma akcent nie polski, na przykład używa wypowiedzi: Ezelde zamiast SLD i tym podobne. Co do głosowania Polonusów wszelkiej maści to jeśli ktoś przebywa dłużej niż 1 rok poza Polską powinien być pozbawiony głosu wyborczego, jeśli powróci to po 1 roku odzyska głos. Ale najważniejsze aby przełamać hegemonię PO PIS potrzeba by utworzyć chociaż 2 nowe partie. Pierwsza to: Partia Kobiet, przecież pań jest około 50 %, więc z mocy odpowiedniej ustawy należy się im 50 % miejsc w sejmie i senacie. Druga partia to na przykład: Technokraci, którzy zajmą się stworzeniem odpowiedniego prawa sprzyjającego zakładaniu nowych firm wytwarzających nowatorskie produkty. No i oczywiście do kompletu potrzeba Reformy Urzędu Patentowego i prawa bankowego na udzielanie kredytów z odroczoną płatnościa, do czasu w 1 rok po podjęciu produkcji. Oraz pomoc państwa w powstawaniu prywatnych biur projektowych zajmujących się innowacyjnymi projektami, w początkowej fazie rozwoju biura, by następnie przejść na wyłączną samowystarczalność.

 9. rozrabiaka 01.03.2024 01:16

  @niecowiedzacy, piszę komentarze często z myślą o tych co się nie zamierzają udzielać w dyskusji. Są pewnie i tacy co widzą różnicę pomiędzy różnymi grupami politycznymi.
  Twoje pomysły zapewne przemyślane warto zainwestować swój czas w coś innego niż jest serwowane w głównym nurcie

 10. niecowiedzacy 01.03.2024 01:40

  rozrabiaka ja już chyba coś o tym pisałem iż jestem ubezwłasnowolniony przez brak pieniędzy. Dostaję emeryturę 1400zł a na leki wydaję 550zł. Ta moja pisanina to jedyna możliwość informacji ludzi iż istnieje inna droga niż Solidarna. Potrzeba rozwiązań które nie będą kosztowały miliardy a które szybko przyniosą wymierne korzyści, a będą realizowane przez małą ilość ludzi i nie muszą korzystać z żadnych zewnętrznych doradców którzy biorą krocie za błędne decyzje. Do tego potrzeba aby nas było 60 milionów tak byśmy nie musieli się bać sąsiadów. No i oczywiście armii z nową doktryną wojenną ,,Super mobilna”, wyposażonej w nową nie istniejącą broń, która była by produkowana w Polsce. Ale niestety tu też nie mogę pisać wszystkiego.

 11. rozrabiaka 01.03.2024 02:07

  Niecowiedzacy, tak, pamiętam jaka jest u pana sytuacja.
  Może pisanina coś zmienia – nie wiem, nie siedzę u ludzi w głowach.
  Dobrym jest przejawianie aktywności – to jest zdrowe podejście

 12. rici 01.03.2024 09:36

  coniecowiedzacy; musisz sie teraz podnies z ta renta poniewaz jest 12,12 % rewaloryzacji. Rewaloryzacja nastepuje dlatego ze z powodu plandemi i nadmiarowych zgonow obnizyl sie sredni wiek zycia ludzi w Polsce.
  Poza tym jak sledzilem twoje komentarze, to za swoja rente jestes sam odpowiedzialny.Jak wynikalo z tych komentarzy to w mlodosci miales jakis wypadek w wyniku czego powstalo twoje inwalictwo. Zatuszowales to ze poniosles straty na zdrowiu w wyniku tego wypadku. Podejrzewam ze otrzymales za to odpowiednia gratyfikacje, a ten kto przyczynil sie do tego wypadku nie poniosl konsekwencji prawnych.
  Tak ze za swoja obecna sytuacje jestes sam odpowiedzialny, i musisz sobie z tym sam dac rade, zrzucanie winy na innych nic nie pomoze, to tylko poteguje twoj stres, a tym samym twoje samopoczucie i stan chorobowy.
  A co do innych kwesti to pozniej ci odpisze.

 13. rici 01.03.2024 11:38

  Taka opowiesc;
  Byly 2 wsie ktorych przywodcy sie nienawidzili, chcieli koniecznie walczyc ze soba ale nie osobiscie tylko za pomoca mieszkancow. Wiec sie zbroili, wymyslali nowe bronie jedni mieli lepsze maczugi inni siekierki.
  W koncu doszlo do konfrontacji, gdy szala wazyla sie na jedna czy druga strone, przyszedl wlasciciel tych wsi z pistoletem maszynowym i granatami. Stwiedzil ze wies ktora placi mu wieksze daniny powinna zwyciezyc, no i uzyl tego pistoletu i granatow przeciwko drugiej.
  Podobna sytuacje mamy w wspolczesnym swiecie, co niektorzy sie zbroja powoluja do wojska wieksze ilosci zolnierzy, kupuja i produkuja najnowoczesniejsze czolgi, samoloty drony itp. A wystarszy wiazka promieniowania elektromagnetycznego o odpowiedniej czestotliwosci, odpowiednio skierowana, i cale kraje obrocone zostaja w pyl, nie pomoga im “najnowoczesniejsze” przestarzale systemy.
  Te “najnowoczesniesze” bronie sluza tylko wyeliminowaniu jak najwiekszej liczby zbednych dla wlascicieli istnien.
  Taki dodatek; wies ta nadwyzke produkcji oddaje wlascicielowi, ale jezeli wies sie rozrasta , przybywa mieszkancow, to czesc tej nadwyzki trzeba przeznaczyc na wyzywienie tej zwiekszonej populacji, wiec automatycznie zmniejsza sie nadwyzka przekazywana wlascicielowi.

 14. kufel10 02.03.2024 05:24

  Polska chciała dołączyć – to błędna interpretacja, chęć dołączenia wypowiedziały usta osoby która wzięła pieniądze za ten stek bzdur, tak to powinno brzmieć. Państwo to naród, czy naród chce wysłać swe dzieci na ubój ?

 15. rici 02.03.2024 09:39

  Panstwo to nie jest narod.
  Taka krotka historia dzielenia ludzi;
  Na poczatku ludzie porozumiewali sie za pomoca telepati. Praktycznie kazdy czlowiek po urodzeniu ma zdolnosci telepatyczne, pozniej pod wplywem indoktrynizacji zdolnosci te zanikaja. Telepatia ma te jedna wade dla “boga, bogow” ze nie moze klamac.Ludzie polaczenie we wspolnej nadswiadomosci byli potezniejsi od “bogow”, dlatego “bog,bogowie” wynalezli porozumiewanie sie werbalne /wieza babel/.
  Gdy i to nie dawalo zbyt efektywnych wynikow wymyslono “panstwa”, pozniej religie.
  A gdy mimo tego ludzie byli dalej sklonni sie laczyc, a nie walczyc, wymyslono narodowosc.
  Pojecie narodu wymyslono w XVIII-XIX wieku. Wczesniej czegosc takiego nie bylo.
  W XX wieku wymyslono systemy spoleczne, gospodarcze itp takie jak komunizm socjalizm, kapitalizm, demokracje itp.
  Wszystko jest wymyslane po to by ludzi dzielic, aby mozna bylo lepiej nimi rzadzic.
  Ale jak widac nie za bardzo im sie to udaje, wiec wymyslaja nowe linie podzialu, byle ludzie byli zajeci tymi podzialami i nie interesowali sie tym co sie dzieje za kurtyna.
  Ludzie jako tacy sa mocniejsi od tych wszystkich “bogow”, gdyby sie wszyscy zjednoczyli to ci wszyscy “bogowie” musieli by uciekac daleko w glab kosmosu.
  Do przebudzenia sie ludzkosci wystarczy 3-5 % ludnosci , nastepnie proces zacznie przebiegac lawinowo z tego powodu ze wszyscy jestesmy podlaczeni do nadswiadomosci. Te 3-5 % ludnosci potrafi podnies wibracje nadswiadomosci, a tym samym reszty ludzkosci.
  Przestanmy dzielic ludzi na przynaleznosc rasowa, narodowa, religijna, czy panstwowa, wszyscy sa jednakowi, wszyscy razem i osobno sa prawdziwymi bogami zjednoczonymi we wspolnej nadswiadomosci.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.