Czy człowiek może pochodzić z Marsa?

Opublikowano: 29.05.2022 | Kategorie: Nauka i technika, Wiadomości z wszechświata

Liczba wyświetleń: 1110

Jak twierdzi amerykańska agencja kosmiczna NASA, powołując się na dowody geologiczne, kilka miliardów lat temu Mars mógł być podobny do Ziemi a na powierzchni tej planety znajdowała się woda w stanie ciekłym w postaci mórz i oceanów. Niektórzy idą dalej twierdząc, że na Czerwonej Planecie mogło kiedyś istnieć życie.

Według biochemika Stevena Bennera, życie z Marsa mogło dotrzeć na Ziemię dzięki pyłowi lub cząsteczkom skał, które znalazłyby się w przestrzeni międzyplanetarnej na przykład poprzez gwałtowne erupcje wulkaniczne. Silnie utleniony molibden mógł wpłynąć na powstanie pierwszych organizmów żywych a zdaniem Bennera, pierwiastek ten nie istniał na naszej Błękitnej Planecie przed powstaniem życia, ponieważ trzy miliardy lat temu było niewiele tlenu.

Natomiast w dalekiej przeszłości na Czerwonej Planecie był tlen, co ma udowadniać, że powstanie tam życia oraz przeniesienie go na naszą planetę było o wiele bardziej prawdopodobne, niż gdyby miało dojść do tego procesu na Ziemi. Drugą sprawą jest woda, która trzy miliardy lat temu występowała na Ziemi w nadmiarze. Biochemik twierdzi, że Mars posiadał odpowiednie ilości wody, która przyczyniła się do powstania życia. Dwa powyższe argumenty mają przemawiać za tym, że życie powstało najpierw na Czerwonej Planecie, a co za tym idzie, życie na Ziemi pochodzi z Marsa.

Naukowcy tacy jak Benner wyraźnie popierają teorię panspermii, czyli że życie może pochodzić z zewnątrz i niekoniecznie musiało powstać na Ziemi. Początkowo jednak uważano, że pierwsze aminokwasy przybyły na naszą planetę wraz z którąś z komet. Uczeni z NASA wykonali niedawno symulację, która przedstawia w przyśpieszonym tempie zmiany klimatu na Czerwonej Planecie. Zobrazowano również stopniowy zanik atmosfery Marsa. Dzisiaj z powodu niskiej temperatury i niskiego ciśnienia obecność wody w tym stanie skupienia nie jest już możliwa.

Na powierzchni Marsa znaleziono bardzo wiele dowodów na erozję wodną. Wypełnione nią były niektóre kratery, a ślady tego można znaleźć do dzisiaj. Według uczonych woda w stanie ciekłym istniała na Marsie 3,7 mld. lat temu. Niestety nie wiadomo jak długo panowały tam sprzyjające warunki dla rozwoju życia. Może dzięki przyszłym badaniom będziemy w stanie odkryć czy życie rzeczywiście pochodzi z Marsa, co byłoby niezwykle interesującym odkryciem…

Źródło: ZmianyNaZiemi.pl

3

TAGI:

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.