Czy Chiny wygrały „wojnę”?

Opublikowano: 03.08.2020 | Kategorie: Gospodarka, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 4

Produkcja fabryk w Chinach wzrastała w lipcu w najszybszym tempie od prawie dekady głównie za sprawą wzrostu popytu krajowego po kryzysie koronawirusa. Zamówienia eksportowe i zatrudnienie pozostały słabe.

Wygląda na to, że druga co do wielkości gospodarka świata wraca na nogi szybciej, niż oczekiwano po wstrząsie koronawirusowym, który został w dużej mierze opanowany – podaje Reuter. „Zarówno podaż, jak i popyt poprawiły się, a odpowiednie wskaźniki utrzymały silny wzrost” – napisał Wang Zhe, starszy ekonomista w Caixin Insight Group w notatce towarzyszącej publikacji badania sondażowni Caixin. „Nadal musimy jednak zwracać uwagę na słabość zarówno pod względem zatrudnienia, jak i popytu zagranicznego” – dodał Wang.

Chiny ogłosiły na początku roku bezprecedensowe środki nadzwyczajne w celu złagodzenia szkód gospodarczych spowodowanych kryzysem zdrowotnym, który spowodował tygodnie zakłóceń, ponieważ większość regionów nałożyła rygorystyczne blokady.

Badanie Caixin wykazało, że zarówno produkcja fabryczna, jak i całkowita liczba nowych zamówień odnotowały w lipcu największy wzrost od stycznia 2011 r., a wskaźnik cen wzrósł w najszybszym tempie od prawie dwóch lat. Jednak popyt eksportowy pozostał słaby, a subindeks dla nowych zamówień eksportowych spadał 7. miesiąc z rzędu, choć w wolniejszym tempie. Wielu producentów nadal stoi w obliczu zmniejszonych lub anulowanych zamówień zagranicznych.

Unikanie masowego bezrobocia jest głównym priorytetem rządu. Najwyższy organ decyzyjny rządzącej partii komunistycznej zobowiązał się w czwartek do zapewnienia dalszego wsparcia gospodarki w drugiej połowie

Pekin podjął w tym roku liczne kroki wspierające, w tym obniżki głównych stóp procentowych pożyczek i współczynników rezerw obowiązkowych banków oraz umożliwienie samorządom sprzedaży znacznie większej liczby obligacji w celu sfinansowania projektów infrastrukturalnych.

Autorstwo: Andrzej Kumor
Źródło: Goniec.net

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Liczba głosów: 3, średnia ocena: 3,33 (max 5)
Loading...

TAGI:

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

1
Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy
Powiadom o
pikpok
Użytkownik
pikpok

Czyli obozy pracy mają się dobrze?