Czy Apophis zderzy się z Ziemią w 2068 r.?

Opublikowano: 26.02.2013 | Kategorie: Wiadomości z wszechświata

Liczba wyświetleń: 238

Asteroida Apophis, która przeleci obok Ziemi w 2029 roku i w 2036 roku, 12 kwietnia 2068 roku może zderzyć się z nasza planetą, chociaż prawdopodobieństwo, że tak się stanie jest bardzo małe – nie większe niż 2,3 na milion – ustalili specjaliści z Laboratorium Napędu Odrzutowego NASA.

Asteroida Apophis, o rozmiarach 325 metrów, została odkryta w 2004 roku. Odkrycie wywołało sensację – obliczenia pokazały, że istniało prawdopodobieństwo wynoszące 2,7 %, że Apophis zderzy się z Ziemią w 2029 roku. Następnie naukowcy wykluczyli taką możliwość, a w styczniu specjaliści z NASA ustalili, że ryzyko zderzenia się podczas następnego zbliżenia w 2036 roku praktycznie jest niemożliwe.

Źródło: Głos Rosji

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Zostań pierwszą osobą, która oceni ten wpis!
Loading...

TAGI: ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

1
Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy
Powiadom o
agama
Użytkownik

Według ruskich zagrożenie jest większe niż twierdzi NASA.

http://www.apophis.pl/asteroidy/zagrozenie/