Czy Apophis zderzy się z Ziemią w 2068 r.?

Opublikowano: 26.02.2013 | Kategorie: Wiadomości z wszechświata

Liczba wyświetleń: 182

Asteroida Apophis, która przeleci obok Ziemi w 2029 roku i w 2036 roku, 12 kwietnia 2068 roku może zderzyć się z nasza planetą, chociaż prawdopodobieństwo, że tak się stanie jest bardzo małe – nie większe niż 2,3 na milion – ustalili specjaliści z Laboratorium Napędu Odrzutowego NASA.

Asteroida Apophis, o rozmiarach 325 metrów, została odkryta w 2004 roku. Odkrycie wywołało sensację – obliczenia pokazały, że istniało prawdopodobieństwo wynoszące 2,7 %, że Apophis zderzy się z Ziemią w 2029 roku. Następnie naukowcy wykluczyli taką możliwość, a w styczniu specjaliści z NASA ustalili, że ryzyko zderzenia się podczas następnego zbliżenia w 2036 roku praktycznie jest niemożliwe.

Źródło: Głos Rosji

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Zostań pierwszą osobą, która oceni ten wpis!
Loading...

TAGI: ,

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

1
Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy
Powiadom o
agama
Użytkownik

Według ruskich zagrożenie jest większe niż twierdzi NASA.

http://www.apophis.pl/asteroidy/zagrozenie/