Cztery dni są w sam raz?

Opublikowano: 28.11.2016 | Kategorie: Gospodarka, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 355

Holendrzy zazwyczaj pracują cztery dni w tygodniu. Przeciętnie spędzają w pracy 29 godzin zamiast naszych czterdziestu. Międzynarodowa Organizacja Pracy w 2015 roku oceniła, że czterodniowy tydzień pracy jest korzystny zarówno dla pracowników, jak i gospodarki.

Portal solidarnosc.org.pl informuje, że to właśnie Holendrzy pracują najkrócej w Europie. Na drugim miejscu zestawienia znaleźli się Duńczycy z 33 godzinami tygodniowo. W Danii powszechne są elastyczne harmonogramy pracy i płatne urlopy – pracownicy mają prawo do co najmniej pięciu tygodni płatnego urlopu rocznie.

Trzecie miejsce przypada Norwegii, gdzie, tak jak w Danii, średni tygodniowy czas pracy to 33 godziny. Norweskie prawo umożliwia pracownikom minimum 21 dni płatnego urlopu w roku, a także pozwala rodzicom z małymi dziećmi zmniejszyć liczbę godzin pracy w tygodniu. Aż w trzech krajach średni tydzień pracy wynosi 35 godzin: to Niemcy, Szwajcaria i Belgia.

Aż 7,4 proc. Polaków spędza w pracy ponad 50 godzin w tygodniu, czyli o 10 godzin więcej niż standardowe 8 godzin przez 5 dni w tygodniu. Oznacza to, że Polska to ósmy najbardziej zapracowany kraj na świecie.

Źródło: NowyObywatel.pl

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Zostań pierwszą osobą, która oceni ten wpis!
Loading...

TAGI: , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

1
Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy
Powiadom o
kierownik.karuzeli
Użytkownik
kierownik.karuzeli

w Bangladeszu eurokołchozu tak bywa, niskie płace, wysokie ceny, opłaty, odsetki od kredytów….. i niższa jakość tych samych produktów co na zachodzie eurokołchozu.