Czterech szefów Barclays Bank oskarżono o defraudację

Opublikowano: 04.07.2017 | Kategorie: Gospodarka, Prawo, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 663

„Katarski przekręt” – tak nazywana jest defraudacja popełniona przez szefów Barclays Bank, którzy sprzeniewierzyli 12 miliardów funtów.

Najwyżsi prezesi Barclays Bank popełnili przekręt w czasie kryzysu bankowego w 2008 roku. Spowodowali, że zebrane pieniądze na ratowanie gospodarki nie zostały przekazane co uderzyło w gospodarkę brytyjską. W cztery lata po otwarciu rynku pracy dla Polaków doszło do wielkiego kryzysu w bankach światowych, który zachwiał całą gospodarką na świecie, doprowadził do zwiększenia bezrobocia, upadku dziesiątek tysięcy firm angielskich, których właściciele tracili domy, będące zastawem pożyczek.

Pomimo oczywistych przyczyn w sektorze bankowym, to kilkaset tysięcy Polaków, którzy pojawili się legalnie w UK cztery lata wcześniej, zaczęli być wskazywani przez media i polityków jako odpowiedzialni za ten kryzys. Prawda była taka, że Polacy ratowali gospodarkę w czasie kryzysu, bo Anglicy nie chcieli pracować za mniej – a tylko obniżka płac ratowała wiele firm przed upadkiem. To nic, że Polacy wysyłali dziesiątki miliardów funtów rocznie do Polski. Już sama ich obecność tutaj ratowała gospodarkę, ratowała firmy przed bankructwem. Jednak to kryzys w sektorze bankowym spowodował, że zamykano firmy i ludzie tracili pracę. Wkrótce po tym Partia Pracy zaczęła bić się w piersi, że otworzyła rynek pracy dla Europejczyków, ale nie spodziewali się, że tyle ich tutaj wjedzie. Zaczęli oskarżać Polaków o zabieranie stanowisk pracy i zabieranie zasiłków dla bezrobotnych jednocześnie. Do antypolskiego klangoru dołączyła partia konserwatystów. Piriti Patel, urodzona gdzieś w Afryce, z partii Torysów, zaczęła bezczelnie wypominać w mediach dwadzieścia kilka milionów, które było wypłacane dla dzieci europejskich imigrantów w ich krajach (zresztą legalnie). Antypolską dziecięcą retorykę podchwycił nawet ówczesny premier, David Cameron, widząc korzyści w poszukaniu kozła ofiarnego kryzysu.

Prawda była jednak inna. Partia pracy będąc u władzy przez trzy kolejne kadencje tak się rozbestwiła w trwonieniu pieniędzy podatkowiczów, że musiała odejść w 2010 roku. Ludzie nie chcieli dalszego rozdawnictwa, kiedy sami musieli ciężko pracować na drożejące produkty i od 2010 roku Konserwatyści przejmują władzę i dokonując ostrych cięć nadal także oskarżają Europejczyków, tworząc zasłonę dymną dla swoich posunięć. Bankowcom uchodziło na sucho. I wielu winnych kryzysu nadal nie zostało skazanych.

Trzeba było czekać 9 lat, aby sprawcy Katarskiego Przekrętu stanęli przed sądem.

Oskarżeni zostali John Varley, lat 61, Roger Jenkins, 61, Thomas Kalaris, 61, and Richard Boath, 58. Wymienieni wyżej oskarżeni zostali o spisek w sprawie defraudacji 12 miliardów funtów z Fundraisingu w czerwcu 2008. To są pierwsze oskarżenia za działania bankierów w czasie kryzysu. Kalaris i Varley są z Londynu. Boath z Henley-On-Thames, Oxfordshire a Jenkins z Malibu w Kalifornii. Wszyscy pojawili się w sądzie Westminster Magistrates’ Court w poniedziałek 3 lipca 2017. Kolejna sprawa odbędzie się w sądzie Southwark Crown Court już 17 lipca.

Autorstwo: Brytol
Źródło: Brytol.com


TAGI: , , , , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.