Człowiek na Marsie wyewoluuje w nowy gatunek

Opublikowano: 14.06.2018 | Kategorie: Nauka i technika, Wiadomości z wszechświata

Liczba wyświetleń: 780

Rozmnażanie jest niezbędnym elementem kolonizacji Marsa, jednak nowe badania sugerują, że poczęcie i wychowywanie dzieci w trudnych warunkach może być skomplikowane, a nawet niebezpieczne.

W badaniu opublikowanym w czasopiśmie “Futures” przedstawiono medyczne, społeczne, biologiczne, a także etyczne trudności związane z poczęciem i narodzinami w niegościnnym środowisku Marsa. Naukowcy stwierdzili, że nawet jeśli kolonizacja się powiedzie i możliwe będzie rozmnażanie – prawdopodobnie powstanie tam nowy gatunek ludzi.

Ostatnie lata badań to wzmożone wysiłki w celu zbadania procesów reprodukcyjnych u roślin, zwierząt i ludzi. Na przykład program NASA Space Biology skupia się na badaniu mikrograwitacji, by zrozumieć, jak nasz gatunek adaptuje się w miejscach poza Ziemią.

NASA nie zabrania astronautom odbywania stosunków w przestrzeni kosmicznej, jednak takie przypadki nie mają miejsca. Astronautkom nie zaleca się zachodzenia w ciążę podczas misji na Marsa ze względu na ryzyko związane z promieniowaniem. Tore Straume, fizyk zajmujący się promieniowaniem kosmicznym twierdzi, że wysoki poziom promieniowania może prowadzić do uszkodzeń płodów.

W swoich badaniach opublikowanych w “Journal of Cosmology”, Straume twierdzi, że nawet niskie dawki promieniowania jonizującego mogą zabijać oocyty lub komórki jajowe u kobiet. Jeśli ciężarnej kobiecie uda się urodzić dziecko na Marsie, najprawdopodobniej będzie ono bezpłodne z powodu uszkodzenia komórek. Dzieci poczęte w kosmosie mogą cierpieć z powodu upośledzenia umysłowego i innych chorób genetycznych spowodowanych uszkodzeniem komórek macierzystych.

Krótkotrwałe misje kosmiczne nie mają dużego wpływu na organizm kobiety, jednak dłuższe przebywanie w kosmosie może uniemożliwić zajście w ciążę. Do tej pory kwestia rozmnażania w kosmosie nie została rozwiązana. Być może nowe badania przyniosą odpowiedzi na to zagadnienie.

Autorstwo: B
Ilustracja: NASA (CC0)
Na podstawie: TechTimes.com
Źródło: ZmianyNaZiemi.pl


TAGI: , , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.