Człowiek Kaczyńskiego zdradził stosunek PiS-u do Konfederacji

Opublikowano: 04.03.2024 | Kategorie: Polityka, Wiadomości z kraju

Liczba wyświetleń: 2510

Adam Lipiński, jeden z najbardziej zaufanych ludzi Jarosława Kaczyńskiego, przyznał w telewizyjnym wywiadzie, że PiS wszelkimi możliwymi metodami zwalczał Konfederację. Sprawę skomentował Krzysztof Bosak.

W Polsat News Lipiński powiedział, że zamysł partyjnej wierchuszki był taki, aby „przy tworzeniu Zjednoczonej Prawicy po prawej stronie nie powstał żaden podmiot”. – To się nie udało – przyznał.

W dalszej części wywiadu Lipiński przedstawił wersję, jakoby on był wśród tych stronników w PiS-ie, którzy nie chcą tak bardzo atakować Konfederacji. „Cały czas mówiłem o tym, że powinniśmy troszeczkę się zatrzymać w tej chęci neutralizowania prawej strony. Może to spowodowało to, że te duże miasta nie głosowały na nas w takiej proporcji, w jakiej chcielibyśmy, żeby głosowały” – kontynuował wiceprezes PiS. „Myśmy przyjęli takie założenie, że dla dobra polskie jest to, żeby nie powstała narodowa nacjonalistyczna prawica w Polsce. Dopóki istniało Prawo i Sprawiedliwość taka prawica nie powstała, ku zadowoleniu wszystkich oceniających scenę polityczną” – stwierdził Lipiński.

Jako „rzadką chwilę szczerości” słowa Lipińskiego ocenił Krzysztof Bosak z Konfederacji. „To wypowiedź wiceprezesa PiS, człowieka z wąskiego kręgu zaufania. Rzadka chwila szczerości. Warto zadać pytanie kim jest ta grupa, kryjącą się za słowami »wszyscy oceniający«? Oczywiste, że nie chodzi po prostu o wyborców. Warto też docierać z tymi słowami do zwykłych wyborców czy członków PiS. Mogą się mocno zdziwić, jeśli się dowiedzą, że byli uczestnikami projektu mającego »neutralizować prawą stronę« i blokować odrodzenie prawicy narodowej w Polsce” – skomentował Bosak.

Autorstwo: KM
Źródło: NCzas.info


TAGI: ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.