Człowiek będzie mógł „oślepić” samolot bezzałogowy

Opublikowano: 16.02.2013 | Kategorie: Nauka i technika, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 624

Wynalazca z Nowego Jorku Adam Harvey stworzył odzież, która ukryje człowieka przed promieniowaniem podczerwonym aparatów samolotów bezzałogowych. W wywiadzie dla Głosu Rosji Harvey powiedział, że wiele jego wynalazków powstało z powodu życia w społeczeństwie, gdzie człowiek cały czas znajduje się pod ostrzałem kamer i aparatów fotograficznych. Jeden z wynalazków Harveya to specjalne urządzenie, który reaguje na błysk lampy i sprawia, że praca paparazzich nie ma żadnego sensu.

Aparaty samolotów bezzałogowych wykorzystują promienie podczerwone, które emituje żywe ciało. Odzież wykonana z metalizowanej tkaniny będzie zatrzymywać promienie cieplne i spowoduje, że samolot bezzałogowy będzie „ślepy”.

Źródło: Głos Rosji


TAGI: ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

3 komentarze

 1. Kikus 16.02.2013 13:07

  Promieniowanie podczerwone emitują ciała ciepłe, nie koniecznie żywe, i dlaczego akurat samolot bezzałogowy ma być ślepy ?! i dlaczego ślepy – nie być zauważonym to nie to samo co oślepić obserwatora.

  Pozdrawiam

 2. LeeFak 16.02.2013 15:53

  Trzeba takie cos zakupic zanim u nas drony beda latac ;p

 3. Nomad 17.02.2013 08:56

  Temat maskowania w podczerwieni jest znacznie bardziej skomplikowany.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.