Członkowie protestu w Coutts uznani za winnych

Opublikowano: 19.04.2024 | Kategorie: Polityka, Prawo, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 1088

Trzej mężczyźni oskarżeni o odgrywanie kluczowych ról w blokadzie protestacyjnej w Coutts w Albercie w 2022 r. zostali uznani za winnych wyrządzenia szkód.

16 kwietnia ławnicy uznali, że Marco Van Huigenbos, Alex Van Herk i Gerhard Janzen byli winni po jednym przypadku wyrządzenia szkody na kwotę ponad 5000 dolarów. Mężczyźni nie przyznali się do zarzucanych im czynów, za które grozi im do 10 lat więzienia. Zarządzono, że staną oni ponownie przed sądem 22 lipca, przed wyznaczoną rozprawą w sprawie wyznaczenia wysokości wyroku.

„Nasz system prawny może uznać mnie/nas za winnego, ale legalność i moralność w naszym kraju nie są już zbieżne” – oznajmił Huigenbos w mediach społecznościowych w reakcji na wyrok. „Kiedy to zrozumiesz, będziesz wiedział, dlaczego mężczyźni i kobiety blokowali autostradę nr 4 od 29 stycznia do 15 lutego”.

Trzej mężczyźni wzięli udział w proteście w Coutts na granicy kanadyjsko-amerykańskiej, który został wywołany w ramach solidarności z Konwojem Wolności w Ottawie, aby sprzeciwić się nakazom szczepień przeciwko Covid-19 i innym ograniczeniom związanym z pandemią.

Protestujący dobrowolnie opuścili Coutts 14 lutego po tym, jak RCMP odkryła na miejscu protestu liczne sztuki broni palnej i aresztowała 14 osób. Protestujący powiedzieli reporterom, że nie chcą być kojarzeni z aresztowaniami i chcą zachować „pokojowy charakter” ich sprzeciwu.

Na początku procesu karnego, który odbył się 3 kwietnia, prokurator stwierdził, że postępowanie nie ma nic wspólnego z przekonaniami mężczyzn ani prawem do protestu. Prokurator Steven Johnston powiedział, że chociaż Korona nie musiała udowadniać, że mężczyźni byli przywódcami protestu, dowody pokazały, że odegrali oni kluczową rolę w rozwoju wydarzeń i że byli rzecznikami protestujących.

Autorstwo: Andrzej Kumor
Źródło: Goniec.net


TAGI: , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

2 komentarze

  1. emigrant001 19.04.2024 19:01

    Globaliści będą mieli problem tylko z Amerykanami. Reszta społeczeństw jest rozbrojona i bezbronna.

  2. Katana 20.04.2024 08:30

    No ciekawie… Według najnowszych wizji polskiego jasnowidza we Francji mają strzelać do demonstrujących.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.