Członkowie NGO pomagali przemycać nielegalnych imigrantów

Opublikowano: 01.10.2020 | Kategorie: Prawo, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 602

Policja grecka postawiła zarzuty 33 greckim członkom organizacji pozarządowych i dwóm cudzoziemcom, oskarżając ich o aktywne pomaganie w przemycaniu z Turcji na wyspę Lesbos nielegalnych imigrantów. Nazwisk podejrzanych i nazw czterech organizacji policja na razie nie ujawnia.

Zarzuty są bardzo poważne. Policja twierdzi, że osoby te tworzyły zorganizowaną grupę, która przy pomocy zaszyfrowanych komunikatorów informowała potencjalnych imigrantów o dostępności miejsc na łodziach, które mają wypłynąć z Turcji, a przemytnikom wskazywała, na które plaże mają płynąć. Od czerwca bieżącego roku dzięki pomocy podejrzanych na Lesbos przypłynęły przynajmniej 32 łodzie, ale policja prowadzi dalsze śledztwo.

Z komunikatu policji dowiadujemy się, że podejrzanym członkom organizacji pozarządowych postawiono także zarzuty szpiegostwa i ujawniania tajemnic państwowych, a w śledztwie bierze udział grecki kontrwywiad. Stosowano bowiem jakieś formy zakłócania łączności statków straży przybrzeżnej, co przeszkadzało im w odnajdywaniu łodzi z imigrantami.

Opublikowane ostatnio propozycje Komisji Europejskiej dotyczące nowych zasad postępowania krajów Unii z nielegalnymi imigrantami przewidują dekryminalizację pomocy udzielanej przez organizacje pozarządowe nielegalnym imigrantom na morzu, czyli wyławianiu ich i transportowaniu do Europy. Jednak zarzuty greckiej policji dotyczą nie wyławiania lecz pomagania w organizowaniu wypraw łodziami i unikania straży przybrzeżnej, więc nawet gdyby przyjęto propozycje Komisji, czyny te nadal stanowiłyby przestępstwa.

Autorstwo: (g)
Na podstawie: Astynomia.gr
Źródło: Euroislam.pl

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Liczba głosów: 1, średnia ocena: 4,00 (max 5)
Loading...

TAGI: , ,

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

1
Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy
Powiadom o
Kaczor3333
Użytkownik
Kaczor3333

Po co wsadzać za kraty 32 kolejnych zdrowych ludzi za kraty na utrzymanie państwa. Puścić wolno, pogonić do pracy i na utrzymanie dać im tym ludzi którym chcieli pomóc.