Członkowie NGO pomagali przemycać nielegalnych imigrantów

Opublikowano: 01.10.2020 | Kategorie: Prawo, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 1202

Policja grecka postawiła zarzuty 33 greckim członkom organizacji pozarządowych i dwóm cudzoziemcom, oskarżając ich o aktywne pomaganie w przemycaniu z Turcji na wyspę Lesbos nielegalnych imigrantów. Nazwisk podejrzanych i nazw czterech organizacji policja na razie nie ujawnia.

Zarzuty są bardzo poważne. Policja twierdzi, że osoby te tworzyły zorganizowaną grupę, która przy pomocy zaszyfrowanych komunikatorów informowała potencjalnych imigrantów o dostępności miejsc na łodziach, które mają wypłynąć z Turcji, a przemytnikom wskazywała, na które plaże mają płynąć. Od czerwca bieżącego roku dzięki pomocy podejrzanych na Lesbos przypłynęły przynajmniej 32 łodzie, ale policja prowadzi dalsze śledztwo.

Z komunikatu policji dowiadujemy się, że podejrzanym członkom organizacji pozarządowych postawiono także zarzuty szpiegostwa i ujawniania tajemnic państwowych, a w śledztwie bierze udział grecki kontrwywiad. Stosowano bowiem jakieś formy zakłócania łączności statków straży przybrzeżnej, co przeszkadzało im w odnajdywaniu łodzi z imigrantami.

Opublikowane ostatnio propozycje Komisji Europejskiej dotyczące nowych zasad postępowania krajów Unii z nielegalnymi imigrantami przewidują dekryminalizację pomocy udzielanej przez organizacje pozarządowe nielegalnym imigrantom na morzu, czyli wyławianiu ich i transportowaniu do Europy. Jednak zarzuty greckiej policji dotyczą nie wyławiania lecz pomagania w organizowaniu wypraw łodziami i unikania straży przybrzeżnej, więc nawet gdyby przyjęto propozycje Komisji, czyny te nadal stanowiłyby przestępstwa.

Autorstwo: (g)
Na podstawie: Astynomia.gr
Źródło: Euroislam.pl


TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

1 wypowiedź

  1. Kaczor3333 02.10.2020 10:12

    Po co wsadzać za kraty 32 kolejnych zdrowych ludzi za kraty na utrzymanie państwa. Puścić wolno, pogonić do pracy i na utrzymanie dać im tym ludzi którym chcieli pomóc.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.