Członek Czarnych Panter wyjdzie na wolność

Opublikowano: 12.06.2015 | Kategorie: Prawo, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 257

Po prawie 43 latach spędzonych w izolatce, na wolność wyjdzie członek Partii Czarnych Panter (PCP) Albert Woodfox. Jest on najstarszym więźniem w USA, którego przetrzymuje się w całkowitej izolacji. Prawnicy Woodfoxa wielokrotnie starali się o jego zwolnienie, co w 2008 roku odniosło skutek w postaci umożliwienia mu przez kilka miesięcy kontaktu z innymi więźniami.

Woddfox był jedną z trójki osób (tzw. „Trójka z Angoli”), które skazane w 1971 roku za napad rabunkowy, trafiły do więzienia Angola w Luizjanie i stworzyły tam komórkę PCP. Wraz z Robertem Kingiem i Hilarym Wallecem organizowali opór przeciwko segregacji rasowej oraz ciężkim warunkom w amerykańskich więzieniach, brali udział w protestach i strajkach głodowych. W 1972 oskarżono ich o zabicie klawisza podczas więziennego buntu. Pomimo braku bezpośrednich dowodów przestępstwa Woodfox oraz Wallece zostali skazani za morderstwo i wraz z Kingiem – któremu nie postawiono zarzutów, lecz mimo to władze więzienia uznały go za powiązanego ze sprawą – zostali umieszczeni w izolatce.

Kinga zwolniono w 2001 roku po 29 latach izolacji. Wallece został zwolniony we wrześniu 2013. Zaledwie trzy dni po zwolnieniu zmarł na raka wątroby.

Źródło: GrecjawOgniu.info

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Zostań pierwszą osobą, która oceni ten wpis!
Loading...

TAGI: , ,

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Zobacz również

Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
Powiadom o