Cześć, Wujku! Załatwisz mi ciepłą posadkę?

Opublikowano: 15.08.2021 | Kategorie: Polityka, Wiadomości z kraju

Liczba wyświetleń: 2056

W ramach kolejnej odsłony tzw. afery mailowej w sieci opublikowano treść rzekomej korespondencji do wiceprezesa PiS Joachima Brudzińskiego, dotyczącej pomocy w zatrudnieniu w państwowych spółkach

Jak informuje TVN24.pl, opublikowany w sieci e-mail pochodzi z 2018 roku, kiedy Joachim Brudziński pełnił funkcję ministra spraw wewnętrznych i administracji. Wiadomość została przesłana na prywatną skrzynkę Brudzińskiego, a następnie była przez niego skierowana na sejmowy adres posła PiS Michała Jacha.

Autorka maila zwraca się do Joachima Brudzińskiego jak do wujka. „Cześć, Wujku. Myśleliśmy nad twoją propozycją, jednak nadal bardziej skłanialibyśmy się w stronę Rzeszowa, nawet ze względu na studia czy możliwość wynajęcia mieszkania. Nie chcemy jednak robić kłopotów i jeśli będzie problem ze znalezieniem czegoś w Rzeszowie, to Grupę Azoty Tarnów również bierzemy pod uwagę. W pierwszej kolejności myśleliśmy nad PGE, pod kątem dystrybucji albo eksploatacji sieci, pracę w jednostkach terenowych typu pogotowie, utrzymanie ruchu lub też pracę w elektrowni w obrębie Rzeszowa. (…) Sytuacja obecnie wygląda tak, że muszę złożyć wypowiedzenie do końca listopada do końca listopada i początkiem marca bylibyśmy dostępni do podjęcia nowej pracy” – pisze autorka maila.

Do maila dołączono dwa CV – autorki oraz 22-letniego wówczas mężczyzny. Jak informował „Onet”, mężczyzna o takim samym nazwisku pisał na portalu „LinkedIn”, że faktycznie od marca 2019 pracował w rzeszowskim oddziale PGE. Po ujawnieniu treści maila przez media profil mężczyzny zniknął z portalu.

Na początku czerwca szef KPRM Michał Dworczyk poinformował, że doszło do ataku hakerskiego na jego skrzynkę mailową i portale społecznościowe. Atak hakerski dotyczył także kont członków jego rodziny. Jednocześnie Dworczyk zapewnił, że na poczcie nie znajdowały się żadne informacje o poufnym charakterze. Stwierdził, że za cyberatakiem mogą stać osoby związane z Rosją, ponieważ dokumenty pojawiły się „w rosyjskim serwisie społecznościowym Telegram”.

Według ustaleń służb, celem ataków był nie tylko Michał Dworczyk. Rzecznik prasowy ministra koordynatora służb specjalnych Stanisław Żaryn poinformował, że przez grupę mającą powiązania „z rosyjskimi służbami specjalnymi” zostało zaatakowanych ponad 4 000 adresów e-mail. Podkreślił, że wśród nich znajduje się ponad 100 kont, z których korzystają osoby pełniące funkcje publiczne – członkowie byłego i obecnego rządu, posłowie, senatorowie i samorządowcy.

Źródło: pl.SputnikNews.com


TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

2 komentarze

  1. Kaczor3333 16.08.2021 08:57

    Prawie Prawo i Prawie Sprawiedliwość. Tylko jak to powiedziano w sławnej reklamie “Prawie robi wielką różnicę”.

  2. fso1500 17.08.2021 00:55

    Niech spier*****ą z tej ziemi, bo jak wkroczy taliban to się mogą nie załapać na ucieczkę.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.