Część lekarzy musi być transseksualistami

Opublikowano: 25.06.2021 | Kategorie: Wiadomości ze świata, Zdrowie

Liczba wyświetleń: 1103

Hiszpańska wspólnota autonomiczna Aragonii rozpisała konkursy na zatrudnienie lekarzy rodzinnych w publicznych ośrodkach zdrowia. Część posad została z tej okazji zarezerwowana dla transseksualistów oraz osób chorych psychicznie. Lewicowe władze regionu w ten sposób zamierzają realizować swoją równościową politykę.

Ogółem Aragonia oferuje dokładnie 217 miejsc pracy dla lekarzy rodzinnych. Dokładnie 29 z nich zostało zarezerwowanych dla określonych grup społecznych. Zostaną one tym samym obsadzone przez transseksualistów, osoby chore psychicznie, ofiary terroryzmu, ofiary przemocy ze względu na płeć oraz niepełnosprawnych fizycznie i intelektualnie.

Limit został wprowadzony przez regionalny parlament. Przyjął on w 2018 i 2019 roku dwie nowe ustawy: o prawach i gwarancjach dla osób z niepełnosprawnościami oraz o tożsamości i ekspresji płciowej oraz równości społecznej między mężczyznami i kobietami. Na ich podstawie w sektorze publicznym blisko jedną trzecią miejsc muszą zajmować mniejszości.

Właśnie w ten sposób władze Aragonii zamierzają realizować politykę równości wszystkich ludzi. W chwili obecnej region rządzony jest przez koalicję Hiszpańskiej Socjalistycznej Partii Robotniczej (PSOE), marksistowskiego Podemos oraz aragońskich nacjonalistów.

Na podstawie: Abc.es, Interia.pl
Źródło: Autonom.pl

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Liczba głosów: 2, średnia ocena: 3,00 (max 5)
Loading...

TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

1
Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy
Powiadom o
fso1500
Użytkownik
fso1500

Super. Już się zapisuję do lekarza psychopaty. Zapisuję też moje niepełnoletnie dzieci do transfacetów i transkobiety niech się uczą nowoczesności. Obłęd…