Część Europejczyków odporna na żydowską propagandę

Opublikowano: 30.11.2018 | Kategorie: Media, Społeczeństwo, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 2859

Amerykańska stacja CNN opublikowała badania dotyczące „antysemityzmu”, który ma rozpowszechniać się na kontynencie europejskim. Ze zleconego sondażu wynika, że co czwarty Europejczyk dostrzega zbyt duże oddziaływanie Żydów na biznes i politykę, co piąty uważa wspomniane zjawisko za reakcję na politykę Izraela, natomiast kilka procent mieszkańców naszego kontynentu nie ma w ogóle pojęcia o Holokauście.

Badania zostały przeprowadzone jeszcze przed głośną strzelaniną w amerykańskim Pittsburghu, gdzie w ataku na miejscową synagogę zginęło jedenaście osób. Firma ComRes na zlecenie stacji CNN przepytała ogółem blisko siedem tysięcy osób mieszkających w Europie, w tym tysiąc obywateli państw takich jak Austria, Francja, Niemcy, Wielka Brytania, Węgry, Szwecja i Polska. Sondaż miał przede wszystkim odpowiedzieć na pytania o stan wiedzy na temat Holokaustu, a także o współczesne podejście społeczeństw do społeczności żydowskiej.

Okazuje się więc, że średnio jeden na dwudziestu Europejczyków w ogóle nie słyszało o Holokauście, przy czym w samej Francji brak wiedzy na ten temat wykazywała blisko jedna piąta osób w wieku 18-34 lat. Połowa respondentów twierdziła z kolei, iż posiadają informacje „w rozsądnej ilości”, a tylko jedna na pięć osób w Europie deklaruje bardzo dobrą znajomość tej historii. W Polsce z kolei blisko 80 proc. respondentów popiera pielęgnowanie pamięci o tych wydarzeniach, aby „nie powtórzyły się już w przyszłości”.

Europejczycy wciąż nie ufają przy tym samym środowiskom żydowskim. Z tego powodu jedna trzecia respondentów uważała, iż Żydzi wykorzystują wydarzenia historyczne do realizacji swoich interesów i poprawiania własnej pozycji, zaś taki sam odsetek w oskarżeniach o „antysemityzm” upatruje zamykania ust ludziom krytykującym politykę Izraela. Podobnie wypada liczba badanych twierdzących, że Żydzi posiadają zbyt duże wpływy w polityce i biznesie.

Jeśli chodzi o szczegółowe wyniki badań, niezwykle interesująco wypadają te dotyczące naszego kraju. Co prawda dwie trzecie Polaków uważa więc, iż istnienie Izraela jako państwa żydowskiego ma rację bytu, ale połowa dostrzega używania przez Żydów argumentu o Holokauście właśnie do usprawiedliwiania polityki państwa syjonistycznego. Blisko 40 proc. polskich respondentów odpowiedziało z kolei, że społeczność żydowska posiada wpływ na świat finansów i biznesu, a jedna czwarta dostrzega ich zbyt duże zainteresowanie światem mediów.

Na podstawie: Focus.pl, Onet.pl
Źródło: Autonom.pl


TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

6 komentarzy

 1. wloczykij 30.11.2018 13:34

  Holokaust żydów zorganizowali żydzi aszkenazyjscy (askhenazi)

 2. Kain 30.11.2018 13:49

  Żydzi zarabiali na niedoli swoich i nie ma co tego ukrywać , a ten cały holokaust to jak napisał kiedyś pewien Żyd ” przedsiębiorstwo holokaust”. Robią na tym dużą kasę przy ochronnym parasolu Wuja Sama szkoda pisać….

 3. Cosmo 30.11.2018 14:36

  No to niech jeszcze”nasze elity” staną się odporne na tą truciznę a będzie naprawdę dobrze.

 4. MvS 30.11.2018 14:42

  Zawsze mnie to zastanawiało, co takiego dostają (lub mają obiecane, że dostaną) te “nasze elity” ? Tylko pieniądze ? Ciężko w to uwierzyć. Władzę ? Odpada, bo może być tylko nominalna. Zaszczyty ? Naprawdę to takie zaszczytne, komuś usługiwać ?

 5. Hassasin 30.11.2018 15:33

  Po raz pierwszy sformułowanie ,,6 milionów ofiar,, padło na Kongresie Żydowskim w 1905 roku w Bazylei. 🙂

 6. nazizm to ideologia lewicowa 30.11.2018 21:33

  @MvS minister po lacinie oznacza sluge. Polscy politykierzy beda sluzyc kazdemu, kto zagwarantuje im bezkarne zerowanie na historycznym narodzie polskim. Ponadto mysla, ze im bardziej beda wlazic swoim pryncypalom w cztery litery, tym ich pozostanie u “wladzy” bedzie pewniejsze. Nie zdaja sobie sprawy z tego, ze wystarczy zmiana madrosci etapu, a nie pozostanie po nich nawet smrod.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.