Czerwony Krzyż alarmuje o skutkach wojny w Jemenie

Opublikowano: 19.01.2020 | Kategorie: Społeczeństwo, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 1407

Biuro Międzynarodowego Czerwonego Krzyża w Jemenie donosi o skutkach społecznych trwającej w tym kraju wojny. „Wojna w Jemenie doprowadziła do pojawienia się ponad 3 milionów uchodźców i bezdomnych… 83% uchodźców to kobiety i dzieci” – poinformowała misja na „Twitterze”.

Wcześniej biuro MCK w Jemenie poinformowało, że ośmiu na dziesięciu obywateli Jemenu potrzebuje pomocy, aby zaspokoić swoje minimalne potrzeby życiowe. Siedmiu na dziesięciu obywateli nie jest w stanie uzyskać opieki medycznej. Przy czym 17,8 miliona Jemeńczyków nie ma dostępu do czystej wody.

​W Jemenie od 2014 roku trwa konflikt militarno-polityczny Rząd kierowany przez głowę państwa Abd Rabbu Mansur Hadi jest przeciwny rebeliantom Huti z ruchu Ansar Alla. We wrześniu 2018 roku Organizacja Narodów Zjednoczonych ogłosiła, że w Jemenie panuje głód.

Według najskromniejszych ocen od 2016 roku w konflikcie, głównie w wyniku nalotów koalicji pod kierownictwem ZEA i Arabii Saudyjskiej, zginęło 60 000 Jemeńczyków. Spowodowany przez blokadę Jemenu, nałożoną przez ww. koalicję, kryzys humanitarny doprowadził do śmierci z głodu i chorób około 85 000 dzieci. Według ocen ONZ w Jemenie głoduje około 14 milionów osób. Jemeński kryzys humanitarny może być najstraszniejszym kryzysem ostatnich stu lat.

Źródło: pl.SputnikNews.com


TAGI: , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.