Czerwony alarm w Indonezji

Opublikowano: 27.12.2018 | Kategorie: Ekologia i przyroda, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 3087

Władze Indonezji podwyższyły stopień zagrożenia z powodu zwiększenia aktywności wulkanu Anak Krakatau w Cieśninie Sundajskiej – przekazuje Channel News Asia. Jak informuje stacja, poziom alarmu z powodu wulkanu, wyrzucającego popiół został podwyższony do trzeciego stopnia.

Władze kraju zmieniły trasy wszystkich samolotów w rejonie wulkanu i wprowadziły strefę zakazu lotów w promieniu 5 km od Anak Krakatau.

Trasy wszystkich lotów zmieniają się w związku z tym, że wyrzut popiołu przez wulkan Anak Krakatau osiągnął czerwony stopień alarmowy — głosi komunikat prasowy Państwowej Agencji Lotniczo-Nawigacyjnej Indonezji AirNav.

Śmiercionośne tsunami nawiedziło Cieśninę Sundajską 22 grudnia. W indonezyjskich prowincjach Lampung i Banten ucierpiało co najmniej 429 osób. Ponad 150 zaginęło bez wieści, a ponad 1,4 zostało rannych. Około 16 tys. Indonezyjczyków opuściło swoje domy. Według relacji świadków najbardziej niszczycielska była trzecia fala. Władze Indonezji ostrzegły mieszkańców przed zagrożeniem kolejnym tsunami.

Źródło: pl.SputnikNews.com


TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.