Czemu nie mówimy o ludobójstwie chrześcijan?

Opublikowano: 25.01.2016 | Kategorie: Polityka, Wiadomości ze świata, Wierzenia

Liczba wyświetleń: 866

W Parlamencie Europejskim w Strasburgu odbyła się debata na temat mordów dokonywanych przez ISIL. Podczas debaty Ryszard Legutko podkreślił, że w tym kontekście instytucje unijne powinny mówić przede wszystkim o ludobójstwie chrześcijan.

Podczas debaty Wysoka Przedstawiciel ds. Bezpieczeństwa i Obrony przedstawiła oświadczenie w sprawie “systematycznych masowych mordów” dokonywanych przez ISIL. Zdaniem Ryszarda Legutki to zbyt łagodne określenie na działania, których dziś dopuszcza się państwo islamskie. “Sformułowanie systematyczne masowe mordy może być stosowane przez dziennikarzy, ale nie w oficjalnych oświadczeniach politycznych. Właściwym słowem jest tu ludobójstwo. W prawie nie funkcjonuje coś takiego jak systematyczne masowe mordy, tymczasem ludobójstwo zostało bardzo jasno zdefiniowane” – mówił europoseł PiS.

Ryszard Legutko wezwał Wysoką Przedstawiciel, by otwarcie używała terminu “ludobójstwo” w kontekście masowych zbrodni popełnianych przez ISIL. “Kim są ofiary ludobójstwa? Tak, są nimi przedstawiciele mniejszości religijnych, z pewnością także muzułmanie, ale przede wszystkim – chrześcijanie. Czemu o tym nie mówimy? Pani powinna o tym mówić i powtarzać to” – apelował Legutko.

Europoseł PiS podkreślił, że każdego roku mordowanych jest wiele tysięcy chrześcijan. “W przeszłości dokonano wielu aktów ludobójstwa. Zdumiewa, że w czasie, kiedy dokonywały się mordy nie nazywano ich ludobójstwem, a nie czyniono tego z tchórzostwa lub politycznego wyrachowania. Dopiero później decydowano się je tak nazywać, co jest powodem do wstydu. Czy także dzisiaj będziemy kontynuować te wstydliwe uniki? Tak, nazwijmy to po imieniu: mamy dziś do czynienia z ludobójstwem chrześcijan” – stwierdził Ryszard Legutko.

Źródło: NaszaPolska.pl


TAGI: , , , , , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.