Czechy wydalą 18 rosyjskich dyplomatów

Opublikowano: 18.04.2021 | Kategorie: Polityka, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 847

18 rosyjskich dyplomatów w ciągu 48 godzin musi opuścić terytorium Czech – oświadczył pierwszy wicepremier i szef czeskiego MSZ Jan Hamacek.

Dyplomaci są podejrzewani o pracę dla rosyjskich służb specjalnych. Z kolei premier Czech dodał, że rosyjskie służby są podejrzewane również o udział w eksplozjach w 2014 roku w jednym z magazynów z amunicją.

„Władze Czech podejrzewają rosyjskie służby specjalne o udział w doprowadzeniu do eksplozji magazynu amunicji we wsi Vrbetice w 2014 roku” – twierdzi czeski premier Andriej Babis. „Istnieje uzasadnione podejrzenie, że rosyjscy oficerowie byli zaangażowani w eksplozję magazynu amunicji w pobliżu Vrbetice w 2014 roku. Było to ogromne zniszczenie… Ale przede wszystkim zginęło tam dwóch naszych rodaków” – powiedział Babis, cytowany przez Telewizję Nova.

Rzeczniczka MSZ Rosji Maria Zacharowa, komentując zamiar Pragi ws. wydalenia 18 rosyjskich dyplomatów, stwierdziła, że Czechy doskonale wiedzą, co będzie dalej. „Praga doskonale zdaje sobie sprawę z tego, co nastąpi po takich sztuczkach” – powiedziała dziennikarzom Maria Zacharowa (najprawdopodobniej Rosja wydali podobną ilość dyplomatów czeskich – przypis WM). Nie podała żadnych szczegółów ponad to, co zostało powiedziane.

Źródło: pl.SputnikNews.com


TAGI:

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.