Czaszki „zaginionej gałęzi ewolucji człowieka”

Opublikowano: 19.04.2023 | Kategorie: Paranauka, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 3045

Niedawno w Boliwii odkryto niesamowite znalezisko — ogromną ludzką czaszkę o niezwykłym kształcie i dużej objętości mózgu. Szczególnie widoczne jest rozszerzenie płatów czołowych po obu stronach. Na podstawie wielkości i koloru kości można przypuszczać, że czaszka należała do mężczyzny żyjącego tysiące lat temu o wzroście około 3 metrów!

W Ameryce Południowej odnaleziono kilka dziwnych czaszek, które budzą kontrowersje i są przedmiotem zainteresowania naukowców oraz amatorów tajemnic. Niektóre z tych czaszek są większe niż przeciętna ludzka czaszka i mają nietypowe kształty oraz objętość mózgu.

Niektóre z czaszek, takie jak te znalezione w Peru i Boliwii, mają rozszerzone płaty czołowe po obu stronach, co wskazuje na większą objętość mózgu. Istnieją też czaszki z nieregularnymi kształtami i nieprawidłowo rozmieszczonymi otworami na oczy i nos.

Jednakże wiele z tych czaszek zostało uznane za fałszerstwa lub przedmioty pochodzące z czasów przedkolumbijskich, co oznacza, że nie są one pochodzenia ludzkiego. Mimo to naukowcy nadal badają te czaszki w poszukiwaniu odpowiedzi na pytania dotyczące ich pochodzenia i znaczenia.

Oczywiście to znalezisko jest sprzeczne z obecnymi poglądami, że ludzie posiadają obecnie największy rozmiar mózgu w trakcie swojej ewolucji. Zastanawia tylko, dlaczego społeczność naukowa nie wykazuje większego zainteresowania takimi odkryciami i nie ujawnia pełnego łańcucha ewolucji człowieka. Możliwe, że wszystko jest już znane, ale po prostu nie jest wystawione publicznie.

Chociaż ta czaszka jest obecnie przedmiotem zainteresowania wielu osób, jej autentyczność i wiek wciąż wymagają dalszych badań. Istnieje wiele innych odkryć, które świadczą o różnorodności ewolucji człowieka, a naukowcy nadal pracują nad odkryciem pełnego łańcucha rozwoju naszego gatunku. Jednakże, jak w każdej dziedzinie nauki, do potwierdzenia hipotez potrzebna jest wystarczająca ilość dowodów i zweryfikowanych faktów.

Źródło: InneMedium.pl


TAGI:

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

3 komentarze

  1. Aaron Schwarzkopf 19.04.2023 13:04

    “… lub przedmioty pochodzące z czasów przedkolumbijskich, co oznacza, że nie są one pochodzenia ludzkiego.” – mamy rozumieć, ze w okresie przedkolumbijskim w Ameryce nie było ludzi? Być może to wina tłumaczenia, niestety na innemedium.pl nie znalazłem odnośnika do tekstu źródłowego.

  2. sanchop 19.04.2023 16:06

    Wciąż poszukują dowodów na teorie, która stała się obowiązującą religią….

  3. replikant3d 19.04.2023 18:35

    sanchop, oni ,,udają,, że szukają. Ważne by kasa leciała i ,,stołek,,był bezpieczny….a prawda ? Kogo to obchodzi? Prawda nie jest ,,dochodowa,,…

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.