Czasowi sojusznicy czy odwieczni wrogowie?

Opublikowano: 27.11.2023 | Kategorie: Audycje, podcasty i vlogi

Liczba wyświetleń: 863

Ostatnio coraz częściej można zaobserwować radykalną zmianę nastawienia Polaków do „gości ze wschodu”. Wciąż jednak większość społeczeństwa Rzeczypospolitej wykazuje dużą solidarność z Ukraińcami. Czy budujemy trwały sojusz wschodnich Słowian, czy kręcimy właśnie przysłowiowy sznur, na którym za jakiś czas nas powieszą? Jak Polacy odnajdują się w nowej rzeczywistości, w której cyrylicę i flagi obcego państwa widzimy w naszym kraju częściej, niż za czasów stalinowskich? Jakie Ukraińcy mają nastawienie wobec kraju, który okazał im tyle wsparcia i dobra, w tym ciężkim dla nas wszystkich czasie i czy możemy liczyć na jakąkolwiek wdzięczność z ich strony? O tym dziś w programie z cyklu „Dokąd Zmierzamy” Samuela Torkowska rozmawiać będzie z wieloletnim organizatorem „Marszu Polaków” we Wrocławiu, autorem licznych książek o tematyce polsko-ukraińskiej, dziennikarzem i publicystą, Jackiem Międlarem.

Źródło: YouTube.com


TAGI:

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.