Czas zlikwidować przywilej wyborczy dla mniejszości

Opublikowano: 26.11.2022 | Kategorie: Polityka, Prawo, Społeczeństwo, Wiadomości z kraju

Liczba wyświetleń: 1827

Radny ze Szczecina Dariusz Matecki poinformował, że przygotowano projekt ustawy znoszący przywileje dla mniejszości narodowych. Pozwoli ona w przyszłości zablokować wybór do polskiego Sejmu dużego grona posłów obcego pochodzenia.

„Solidarna Polska złożyła projekt ustawy likwidujący przywilej wyborczy mniejszości niemieckiej w Polsce” – napisał Dariusz Matecki.

Pod tym wpisem na „Twitterze”, odpowiedział sekretarz „Mediów Narodowych” Paweł Kubala, który zauważył, że ustawa musi dotyczyć wszystkich mniejszości, a nie wyłącznie mniejszość niemiecką. To nie umknęło Dariuszowi Mateckiemu z Solidarnej Polski, który wyjaśnił na czym będzie polegać ustawa.

Radny ze Szczecina wspomniał, że istnieje zagrożenie, że w przyszłości mniejszość ukraińska z powodzeniem mogłaby się starać o zapewnienie sobie w wyborach sporej liczby reprezentantów w polskim sejmie. „Za kilka lat mniejszość ukraińska mogłaby z tego skutecznie korzystać, wprowadzając nie jednego, jak Niemcy, a wielu posłów. Projekt jest bardzo prosty. Nic więcej nie trzeba” – dodał szczeciński radny z Solidarnej Polski.

Autorstwo: Krystian Rusiniak
Na podstawie: Twitter.com
Źródło: MediaNarodowe.com


TAGI: ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

1 wypowiedź

  1. emigrant001 26.11.2022 11:50

    i słusznie

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.