Czarownica z Kanady aresztowana przez policję

Opublikowano: 25.10.2018 | Kategorie: Prawo, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 1

Mimo, iż dla wielu z nas historie o czarownicach i ich magicznych mocach to zaledwie fantazja, w którą to przed wiekami wierzyli nasi przodkowie, okazuje się, że część z tworzonych wówczas praw przetrwało do XXI wieku. Po części dzięki temu, komenda policji w kanadyjskim miasteczku Milton mogła aresztować kobietę, która jak twierdziła posiadała magiczne moce i przedstawiała się właśnie jako czarownica.

Okoliczności jej aresztowania są jednak nieco inne niż wam się wydaje. Otóż okazuje się, że 32-letnia Doris Stevenson została aresztowana nie za praktykowanie magii a za udawanie czarownicy. Oto co przewiduje wspomniane prawo:

Art. 365 Kanadyjskiego KK: “Każdy kto w sposób jawny: a) udaje że praktykuje lub używa jakiegokolwiek rodzaju magii, czarnoksięstwa, czarów lub przyzwań; b) podejmuje próby wróżenia; c) korzystając ze swoich umiejętności lub wiedzy z zakresu okultyzmu lub nauki usiłuje odnaleźć jakiekolwiek zaginione lub ukradzione przedmioty – podlega karze grzywny lub pozbawienia wolności”.

Okazuje się, że aresztowana kobieta została oskarżona nie tyle o udawanie czarownicy, co wykorzystywanie naiwności swoich klientów, w celu naciągnięcia ich na rozmaite “magiczne” wydatki. Jedna z jej ofiar, która zgłosiła całą sprawę na policje miała zostać okradziona na blisko 60 tysięcy dolarów, a oficerowie uważają że liczbę jej klientów mogła wynosić nawet kilkanaście osób.

Pomijając więc artykuł kanadyjskiego prawa odnoszony się do fałszowania magicznych zdolności, postawione obecnie czarownicy zarzuty to liczne wymuszenia oraz oszustwo na kwotę powyżej 5 tysięcy dolarów. Trudno orzec dlaczego policja zdecydowała się powołać na paragraf przeciwko udawanym czarownicom, a nie jedynie oskarżyć kobiety o same wymuszenia. Nie wykluczone, że cała ta sprawa ma jakieś dodatkowe okoliczności, o których na razie, nie powiedziano jeszcze publicznie.

Autorstwo: M@tis
Na podstawie: haltonpolice.ca
Źródło: InneMedium.pl

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Zostań pierwszą osobą, która oceni ten wpis!
Loading...

TAGI: , ,

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

2
Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy
Powiadom o
gajowy
Użytkownik
gajowy

W tym (starym) prawie chodzi o to że monopol na “czary” ma panująca religia.

manriusz
Użytkownik
manriusz

@gajowy

Zapomniałeś dodać że jedyna słuszna religia ma monopol na to. Drzazga z krzyża Jezusa, palec św.Antoniego itd. W Toruniu to dopiero “czary” się dzieją.