„Czarny piątek” i inne przesądy

Opublikowano: 03.07.2021 | Kategorie: Audycje

Liczba wyświetleń: 352

Piątek trzynastego, znany również jako „Czarny Piątek”, według panującej opinii uważany jest za najbardziej pechowy, a nawet niebezpieczny dzień dla zdrowia i naszej przyszłości. W piątek trzynastego, zgodnie z powszechnym przekonaniem, nawet wychodzenie z domu bez specjalnej potrzeby jest w sumie niebezpieczne. Ten piątek, na który wypada liczba 13, nie na darmo nazywa się Czarnym Piątkiem. Rzeczywiście, zgodnie z popularnymi ludowymi wierzeniami, w tym dniu wszystkie złe duchy organizują uroczystość na dużą skalę – zbierają się z całego świata na jeden sabat. A jeśli w tym dniu będzie pełnia księżyca, to lepiej wyłączyć wszystko, zgasić światło i siedzieć sobie w spokoju w domu bo ponoć jak mówią ludowe przekazy, nawet diabeł boi się takiego zestawienia. Jaką rolę w przesądach odgrywa pająk, podkowa, sól oraz liczba 13 i wiele innych dodatków w diabelskim kotle?

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Zostań pierwszą osobą, która oceni ten wpis!
Loading...

TAGI:

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
Powiadom o