Czarnoskórzy krytykują policyjną przemoc w Niemczech

Opublikowano: 29.05.2021 | Kategorie: Prawo, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 790

Inicjatywa na rzecz Czarnych w Niemczech krytykuje działania podejmowane przez tamtejszą policję. Zdaniem organizacji funkcjonariusze stosują „rasistowską przemoc”, dlatego potrzebna jest debata na temat „rasizmu” w niemieckiej policji, polityce i w samym społeczeństwie. Czarnoskórym nie podoba się zwłaszcza profilowanie rasowe przestępców.

Tahir Della, rzecznik Inicjatywy na rzecz Czarnych w Niemczech (ISD), w swojej najnowszej wypowiedzi potępił policyjną przemoc mającą mieć podłoże „rasistowskie”. Co prawda jego zdaniem nie wszyscy funkcjonariusze są „rasistami”, tym niemniej problem ma mieć podłoże instytucjonalne i powinien zostać szybko rozwiązany poprzez ogólnospołeczną dyskusję.

Organizacja w swoim stanowisku nawiązuje do sprawy z 2005 roku, gdy ubiegający się o azyl obywatel Sierra Leone zmarł w celi znajdującej się w policyjnym posterunku w Dessau po podpaleniu materaca. Sprawa nie została do dzisiaj rozwiązana, zaś oskarżeni w niej dwaj policjanci zostali początkowo uniewinnieni, a potem jeden z nich został ukarany grzywną. Od 1990 roku miano zresztą odnotować 180 przypadków policyjnej przemocy na tle „rasistowskim”.

Według Delli z problemem „rasizmu” w Niemczech borykają się zwłaszcza młodzi ludzie, stąd wezwał ich do przeciwstawienia się „rasistowskiej i policyjnej przemocy”. Ma ona zresztą obejmować między innymi profilowanie rasowe, przez które osoby czarnoskóre są częściej kontrolowane przez funkcjonariuszy niż pozostali mieszkańcy Niemiec.

„Rasizm” ma być zakorzeniony nie tylko w policji. ISD twierdzi, że można się z nim spotkać na wszystkich poziomach społeczeństwa, dlatego konieczna jest walka z tym zjawiskiem. Della uważa, iż społeczeństwo nie powinno zwłaszcza akceptować faktu odwoływania się do „rasizmu” przez polityków.

Na podstawie: Jungefreiheit.de
Źródło: Autonom.pl

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Liczba głosów: 1, średnia ocena: 5,00 (max 5)
Loading...

TAGI: ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
Powiadom o