Czarnoskórych biegaczy wykluczono z maratonu w Trieście

Opublikowano: 03.05.2019 | Kategorie: Kultura i sport, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 632

Organizatorzy półmaratonu we włoskim Trieście zaprosili do udziału w biegu jedynie Europejczyków. Wzbudziło to protesty lewicy, ale zdaniem odpowiedzialnych za taką decyzję, ma to na celu zwrócenie uwagi na wyzysk afrykańskich biegaczy.

Jak nietrudno się domyślić, wykluczenie z półmaratonu biegaczy z Afryki zostało szybko zauważone przez lewicę i natychmiastowo nazwane rasizmem. Organizatorzy z Triestu musieli zatem gęsto się tłumaczyć ze swojego rzekomo dyskryminującego czarnoskórych pomysłu.

Aby jakoś wyjść z twarzą, odpowiedzialni za tę decyzję zaczęli wyjaśniać, że w tym roku zdecydowali dopuścić do biegu tylko europejskich atletów aby zwrócić uwagę na to, że konieczne są regulację w zakresie wykorzystywania biegaczy z czarnego lądu. Ich zdaniem tak dalej być nie może ponieważ są oni opłacani o wiele mniej niż są warci.

Lewicowe organizacje nie dają jednak wiary zapewnieniom organizatorów feralnego w biegu tylko dla Europejczyków i sugerują, że ta teoria jest tylko listkiem figowym mającym zamaskować ich rasistowski pomysł. Czy rzeczywiście może być jakiś inny powód takiej selekcji biegaczy?

Niewątpliwie uczestnictwo afrykańskich biegaczy w licznych biegach zorganizowanych na całym świecie jest swego rodzaju problemem dla organizatorów. Z góry wiadomo że wygra któryś z nich. Dzieje się tak głównie ze względu na ich niesamowitą wydolność organizmu, często powodowaną życiem na dużej wysokości tak jak w Etiopii. To powoduje, że często rywalizacja z nimi za bardzo nie ma sensu.

Niektórzy sugerują, że dominacja czarnoskórych biegaczy w biegach długodystansowych zabija jakąkolwiek rywalizację. Zresztą to samo dzieje się też w profesjonalnej lekkiej atletyce. W biegach sprinterskich mają szansę tylko czarnoskórzy, a ostatnio zauważalny jest też trend czarnoskórych hermafrodytów identyfikujących się jako kobiety, którzy dosłownie o kilka długości przeganiają profesjonalne biegaczki.

Na podstawie: TheGuardian.com
Źródło: ZmianyNaZiemi.pl


TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

1 wypowiedź

  1. Szwęda 03.05.2019 17:52

    Moim zdaniem po każdym maratonie powinny być dwie kategorie zwycięzców i 2 podia: dla tych, którzy niemal zawsze wygrywają i dla pozostałych…

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.