Czarnoskóra rektorka Harvardu odchodzi w niesławie

Opublikowano: 04.01.2024 | Kategorie: Edukacja, Społeczeństwo, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 2749

Rektorka Uniwersytetu Harvarda Claudine Gay przestała pełnić swoją funkcję. Zrezygnowała po tym, gdy zaczęła otrzymywać groźby dlatego, że nie potępiła studentów sprzeciwiających się izraelskim działaniom w Strefie Gazy.

„Z ciężkim sercem, ale i głęboką miłością do Harvardu, piszę, aby poinformować, że ustąpię ze stanowiska” – poinformowała Claudine Gay w specjalnym oświadczeniu. Jej kadencja była najkrótszą w historii uczelni. Funkcję sprawowała przez sześć miesięcy.

Wcześniej decyzję o rezygnacji z podobnej funkcji podjęła Elizabeth Magill, rektor Uniwersytetu w Pensylwanii. Zaatakowano ją z tych samych powodów, tj. niedostatecznego potępienia „antysemityzmu”.

Zarzuty takie pojawiły się po tym, gdy na uniwersytetach w USA przetoczyła się fala protestów przeciwko izraelskim działaniom w Strefie Gazy oraz poparcia dla Palestyny, a rektorzy zachowali się „niewłaściwie”.

Na pytanie „Czy nawoływanie do ludobójstwa Żydów narusza kodeks postępowania lub system wartości waszego uniwersytetu?” Claudine Gay odparła, że „będzie to zależeć od kontekstu”. Te i inne „niedostateczne” działania ze strony rektor Harvardu przyczyniły się do potężnej krytyki, zdaniem czarnoskórej Gay nawet do gróźb na tle rasowym, w wyniku czego zrezygnowała ze stanowiska. Była pierwszą czarnoskórą kobietą na fotelu rektora Harvardu.

Aktualne trendy w mainstreamie podsumował Tomasz Sommer. Przypomniał dotychczasowe „zasługi” Gay, które nie przeszkodziły jej w objęciu, zgodnie z poprawnością polityczną, funkcji rektor uczelni i skomentował jej najnowszy „grzech”, który zmusił ją do odejścia. „Nie miała dorobku, za to miała oskarżenia o plagiat, ale była lewaczką, kobietą i Murzynką, więc została rektorem Harvardu. Podpadła Żydom, bo nie potępiła antyizraelskich studentów i… wyleciała z posady. Jak widać, są w świecie rzeczy ważniejsze niż lewactwo, feminizm i murzyństwo” – napisał Sommer. W kwestii nowego rektora Harvardu – Alana Garbera – napisał: „Harvard ma tymczasowego rektora Alana Garbera, oczywiście lewackiego Żyda. Główna kwalifikacja? Właściwe nastawienie do pacyfikacji Strefy Gazy. Właściwe, czyli gorliwo-afirmatywne. Tak upada nauka i instytucja uniwersytetu”.

Autorstwo: KM
Źródło: NCzas.info


TAGI: , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.