Czarnobyl nie był pierwszy

Opublikowano: 09.07.2019 | Kategorie: Filmy dokumentalne

Czarnobyl nie był pierwszy

Liczba wyświetleń: 527

W 1986 roku światem wstrząsnęła potworna katastrofa w Czarnobylu. Władze Związku Radzieckiego nie zdołały jej ukryć. Do dziś trudno oszacować ogrom strat. Dość powiedzieć, iż obecnie status osoby poszkodowanej w wyniku tej katastrofy posiada milion dzieci i dwa miliony dorosłych. Ale Czarnobyl… nie był pierwszy. W 1957 roku w głębi Związku Radzieckiego miała miejsce równie potworna katastrofa, której przebieg i skutki sowieci utajnili na blisko 35 lat. Około 70 kilometrów na północny zachód od Czelabińska w sekretnym kompleksie radzieckiego programu nuklearnego doszło do wypadku znanego dziś jako katastrofa kysztymska. Napromieniowaniu uległo 270 tysięcy osób, a miejsce to uchodzi obecnie za jedno z najbardziej skażonych na Ziemi. Skutki tej katastrofy odczuwalne są do dziś…


TAGI:

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.